World of Gothic - Forum
Discutii Zilnice #3 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Discutii Zilnice #3 (/showthread.php?tid=1299)



RE: Discutii Zilnice 3 - Carnage - 10-14-2011

(10-14-2011, 04:49 PM)Terente Wrote:
(10-14-2011, 02:05 PM)Warhell Wrote: Da, sunt trist, sunt trist in fiecare zi ca traiesc in tara asta mizera...pana astazi, cand am avut o zi perfecta, ceea ce rar mi se intampla.
Am reusit sa imi gasesc iubirea, o iubire ce ma intelege.


Asta e cea mai tare parte a vietii. Sa gasesti pe cineva care sa asculte si sa inteleaga ce vorbesti, chiar si atunci cand te apuci sa-ti dai frau liber gandurilor. Ideea mai urata este ca noi barbatii nu o sa putem niciodata sa facem acelasi lucru pentru ele. Smile Incercam si incercam si tot incercam dar tot prosti murim. Sper ca ma intelegeti. Wink


Eu inca mai incerc si sper sa reusesc Smile.



RE: Discutii Zilnice 3 - Szekemri - 10-14-2011

Marea intrebare, la care nu stiu sa raspun, in ciuda a treizeci de ani de studiu despre femei, este urmatoarea: ce vrea, de fapt, o femeie? – Sigmund Freud

Femeile sunt creaturi menite sa fie iubite, nu intelese. – Oscar Wilde

Bine ca nu am username-ul acelasi cu numele real. Haha Altfel aceste vorbe puteau devenii adevarate pericole. =))


RE: Discutii Zilnice 3 - Dastan - 10-14-2011

(10-14-2011, 04:27 PM)Raven Wrote:
(10-14-2011, 04:13 PM)Dastan Wrote: Asta se invata in ani si cu cunostinte de scripting, nu gluma.

ei nu neaparat, poti si in cateva luni...depinde ce vrei sa faci, daca vrei sa faci un joc intreg, atunci da, da daca vrei sa faci un mod relativ mic, atunci poti in vreo 3 luni (daca te tii de treaba)

de ex, eu cu inca vreo 3 am facut un joc de curse (cat de cat complex, da sa nu va asteptati la nfsHaha) in aproape 3 luni
se poate frateHaha

VEZI CA MA FACI CIUDOS! Grin


RE: Discutii Zilnice 3 - Warhell - 10-14-2011

A zis cineva ceva ca iubirea mea e o fata? Iubirea mea e defapt o doza de suc de care nu ma mai satur Haha.

Eh, nu..Haha..

Show Content



RE: Discutii Zilnice 3 - Zamolxis1 - 10-14-2011

eu deobicei cand ies in oras cu prietena mea...dau din cap si spun aha...si cand mai pune vreo intrebare ii spun sa repete...am incercat sa fiu atent de atatea ori...dar e imposibilSad...femeilor li se invart altfel rotiteleHaha
app de programare vreau sa spun ca sunt cateva probleme aiurea...astazi am scris doua table la o problena ce avea enuntul de o propozitieHaha...a fost usoara problema dar ce ne-a dat la tema e de-a dreptul mortal...ucigator...distrugator...mi se ard neuronii cand citesc enuntulHaha
Fi-ti atentiWink:Fie ecuatia cu coeficienti reali ax^2+bx+c=0.Scrie-ti un algoritm care sa verifice fara a calcula radacinile ecuatiei,sa determine natura si semnul acestoraHaha...cine o rezolva ii trimit 500 de lei prin posta...stau de 1 ora si ma uit la ea...si habar n-am ce sa scriuHaha...stiu sa scriu date de intrare,iesire si citeste...si dacaHaha
Egrea programarea...dupa parerea mea e cea mai grea materie de la mate info...dar sunt dispus sa o infruntHaha.


RE: Discutii Zilnice 3 - Warhell - 10-14-2011

(10-14-2011, 04:25 PM)Carnage Wrote:
(10-14-2011, 02:05 PM)Warhell Wrote:
(10-14-2011, 01:59 PM)Hegan Wrote: Pana acum ai fost trist?Say your problems!

Da, sunt trist, sunt trist in fiecare zi ca traiesc in tara asta mizera...pana astazi, cand am avut o zi perfecta, ceea ce rar mi se intampla.
Am reusit sa imi gasesc iubirea, o iubire ce ma intelege.

Cati ani ai.
Ce ar fi sa tragi si tu un ochi pe profilul meu sa aflii? Sau cel putin sa pui "?" la sfarsitul intrebarii.



RE: Discutii Zilnice 3 - Szekemri - 10-14-2011

(10-14-2011, 06:21 PM)Zamolxis1 Wrote: Fi-ti atentiWink:Fie ecuatia cu coeficienti reali ax^2+bx+c=0.Scrieti un algoritm care sa verifice fara a calcula radacinile ecuatiei,sa determine natura si semnul acestoraHaha...cine o rezolva ii trimit 500 de lei prin posta...stau de 1 ora si ma uit la ea...si habar n-am ce sa scriuHaha...stiu sa scriu date de intrare,iesire si citeste...si dacaHaha
Egrea programarea...dupa parerea mea e cea mai grea materie de la mate info...dar sunt dispus sa o infruntHaha.


=)) 500 de lei? I'm in. In c++, vrei? Haha)
E banala. What


RE: Discutii Zilnice 3 - Zamolxis1 - 10-14-2011

auzi poti sa mi-o explici putin pe privat...si nu in c++...ca in c++ mi-o fac singur...o vreau in pseudocodWink


RE: Discutii Zilnice 3 - Warhell - 10-14-2011

Miroase a neuroni.


RE: Discutii Zilnice 3 - Zamolxis1 - 10-14-2011

poti sa stii...stii care e faza???noi am facut probleme banale in clasa...da la tema ne baga niste probleme...ti-am si spus mai sus ca am umplut 2 table cu problema de la tema pentru azi...si era doar un enunt de-un rand la porblema...Haha...urasc sa recurg la metode dinastea terente gen sa-l intreb pe altu la tema dar acu chiar am nev de ajutor fiindca luni am test...si nu zic ca nu stiu...dar sunt unele probleme care imi pun capac gen problema de mai susSad
e fain ca am inceput cu pseudocod...si dupaia incepem cu c++...fiindca astfel intelegem mai bine...dar din pacate eu in loc sa ma ocup de c++ asta vara...faceam progrmaele de inchidere calculator,de a-ti arata coordonatele mouse-ului pe monito...Haha...chestii de-astea pe delphi...si anu asta am realizat ca delphi nu seamana deloc cu c++Haha