World of Gothic - Forum
Discutii Zilnice #1 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Discutii Zilnice #1 (/showthread.php?tid=8)



RE: Discutii Zilnice - ufy - 12-15-2009

nu e niciun conflict. faby s-a certat cu glumetzul, faby i-a luat domeniul glumetzului si ne-a ajutat pe noi sa refacem fata la forum si sa facem un site. iar glumetzul s-a mutat pe world of games, sau cum naiba se cheama ala. si noi am devenit wog.ro


RE: Discutii Zilnice - Cryssalis - 12-16-2009

ce mai faceti lumee ? Smile


RE: Discutii Zilnice - Carnage - 12-17-2009

Dar de ce forumul asta se transforma nu stiu cum in world of games?
De exemplu: eu am google chrome si stiti ca acest browser salveaza vreo 6 site-uri , cele mai frecventate de exemplu www.worldofgothic.ro dar cand dau pe site-ul acesta la un moment dat imi apare worldofgames.ro.De ce? si nu mai pot gasi forumu.


RE: Discutii Zilnice - Kristi - 12-17-2009

(12-17-2009, 04:42 PM)carnage12 Wrote: Dar de ce forumul asta se transforma nu stiu cum in world of games?

Forumul asta nu se "transforma" in world of games. Cine te-am mintit? Haha

(12-17-2009, 04:42 PM)carnage12 Wrote: De exemplu: eu am google chrome si stiti ca acest browser salveaza vreo 6 site-uri , cele mai frecventate de exemplu www.worldofgothic.ro dar cand dau pe site-ul acesta la un moment dat imi apare *.ro.De ce? si nu mai pot gasi forumu.

Cum salveaza site-uri, vrei sa spui ca le pui la "Favorite"/"Semne de carte"?
Iti apare *.ro => ? (ce iti apare?)


RE: Discutii Zilnice - Carnage - 12-17-2009

da ceva de genu cand deschid google chrome imi apar 6 site-ri(na ...favorite) si nu inteleg de ce o data cand am dat pe worldofgothic.ro mia aparut de multe ori worldofgames dar site-ul era acelasi.


RE: Discutii Zilnice - ufy - 12-22-2009

ce parere aveti despre colindele straine?
gen cateva a lui frank sinatra? :X
let it snow, santa claus is coming to town...
si mai sunt si alte colinde foarte de succes, care din pacate sunt canate de niste oameni de care nu a auzit nimeni Haha pentru mine nu conteaza popularitatea trupei sau canteretului... mie sa-mi placa cum canta si sa nu exagereze, si atat. chiar si in afara de colinde, ascult niste trupe de care nu s-a auzit niciodata Haha franceze, finlandeze, rusesti, chiar si romanesti de care nu s-a auzit niciodata Haha adica tu, daca ai o minte tampita te gandesti ca daca nu a auzit nimeni de ei, canta prost. uite. tu ai auzit de ei. nu inseamna ca sunt prosti, poate nu au avut ocazia sa se lanseze sau alte chestii. si daca iti mai si plac, nu mai ai ce comenta. eu ascult orice imi place, chiar daca oamenii considera ca e o trupa gay, ca nu canta bine, ca sunt satanisti si toate cele. chiar nu-mi pasa ce cred oamenii Haha pe mine muzica nu ma influenteaza, imi face placere s-o ascult. imi exprima ceva. mai ales rockul si popul. nu stiu. in rest mi se par niste prostii. dnb. acelasi ritm cretin tot timpul. suport dnb-ul, evident, dar nu-mi exprima nimic, nu-mi face placere sa-l ascult. la fel si dub step. apoi house-ul, care este facut de niste oameni care au nevoie de bani. muzica de cacao, cu versuri de cacao, cu cantereti de cacao. va pot da si exemple. no offence. sa nu mai zic de manele. Haha si pot s-o tin asa la infinit. deci nu-mi pasa.
o, doamne, ce m-am intins =)))))))))))))))
in concluzie, cum vi se par colindele? ;Wink


RE: Discutii Zilnice - Hestia - 12-22-2009

Nu le-as zice colinde daca te referi la melodiile de craciun, sunt aceiasi artisti care se axeaza pe un gen muzical numai ca lanseaza cate o melodie/album de craciun pe timpul sarbatorilor de iarna.
Hrusca are colinde intradevar (dar nu ma atrag si n-as avea nimic de reprosat), alti artisti nu imi vin in minte.
Spre exemplu urmatoarele melodii consider ca nu sunt colinde:
Dean Martin - Rudolph the red nosed reindeer
Aaron Neville - Let it snow, let it snow
Adam Faith - Lonely Pup (In A Christmas Shop)
Andy williams - Sleigh ride
Band Aid - Do They Know It's Christmas
Chris Rea - Driving Home For Chrismas
Jose Feliciano - Feliz Navidad
Mud - Lonely This Christmas
Sirul poate continua - cred ca la astea te-ai referit, enjoy.

Da sunt de acord cu tine, sunt mult mai frumoase si mai melodice decat bullcrap-ul Lady Gaga , nustiu ce DJ sculament, house-ul asta mainstream de la tv si radio si tentativele de hituri cu care m-as sterge la fund cand nu mai am nici hartie nici buzunar de la pantalon nici sosete nici frunze de castan.

Oldies but goldies!


RE: Discutii Zilnice - Blank - 12-22-2009

Stie cineva ce s-a intamplat cu Helper?


RE: Discutii Zilnice - Kristi - 12-22-2009

I do. If you wanna know, I'll tell you in private. [btw, i have your id Grin]


RE: Discutii Zilnice - Blank - 12-22-2009

Da-mi un PM. Messenger sau pe forum, nu prea conteaza.