Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mod translation
#1
Cum spune si in titlu. Cum translatez alte moduri(ceva gen,din poloneza sau germana in engleza/romana)? Stiu ca trb sa fac asta in Diakreion,DAR cum?

Am senzatia ca sunt orb si ca solutia este in fata mea,dar,poate si altii sunt orbi!
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#2
Orbilor! Haha)
probabil cu Google translator, copy paste in scripturile de dialog si gata.
replyReply
#3
(12-14-2014, 06:51 PM)Cyrus35 Wrote: Orbilor! Haha)
probabil cu Google translator, copy paste in scripturile de dialog si gata.

nu pot gasi scripturile de dialog!!!
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#4
Pai trebuie sa extragi scriptul .dat din fisierele .vdf apoi sa folosesti Gothic Sourcer 3.14 ca sa dai decompile la acel .dat, apoi o sa ai fisierele .d care trebuiesc traduse, iar in final dai recompile. E destul de complicat. Haha

Nu prea am timp acum, dar o sa iti explic mai detaliat probabil maine.
FlowerFlower
replyReply
#5
Poate cu noroc cineva care stie o sa iti raspunda si eu am incercat sa traduc un mod si am cerut ajutor pe forumul asta frumos și mic dar singurul răspuns care l-am primit a fost " sunt prea grele pentru tine " .

30>32 al naibi timing Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#6
(12-14-2014, 11:30 PM)Dorel Wrote: Pai trebuie sa extragi scriptul .dat din fisierele .vdf apoi sa folosesti Gothic Sourcer 3.14 ca sa dai decompile la acel .dat, apoi o sa ai fisierele .d care trebuiesc traduse, iar in final dai recompile. E destul de complicat. Haha

Nu prea am timp acum, dar o sa iti explic mai detaliat probabil maine.

Ok ms. Oricum problema mea nu e de translatare,ca ma descurc. Problema mea este de facut toata treaba de mai sus.
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#7
Puteai sa spui asa de la început, dar daca nu detailezi asa rasp primesti. :p
replyReply
#8
(12-15-2014, 07:23 PM)Cyrus35 Wrote: Puteai sa spui asa de la început, dar daca nu detailezi asa rasp primesti. :p

Da,sunt sigur ca am mostenit asta de la cnv. Dar habar n-am de la cine
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#9
Oook, deci am putut scoate fisierul gothic.dat din vdf cu vdfs tool. Am downloadat sourcer, dar cand deschid gothic.dat cu sourcer ce fac?
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#10
A trecut ceva timp de cand nu am mai folosit Gothic Sourcer si sunt la tara, deci nu il pot descarca sa ma uit. Dar daca tin minte nu trebuia sa deschizi fisierul .dat, era ceva de genu new solution sau create solution, nu mai stiu exact, dupa ce faci solutia aia deschizi fisierul .dat si apoi era decompile. Duminica ajung la oras, daca imi poti lasa atunci un pm sa imi amintesti ar fi perfect.
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)