Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
General: Geniul Gothic I si II
#1
Acesta va fi un un joc simplu. Un utilizator pune o intrebare legata de Seria Gothic iar alt utilizator va rapunde.
Cand topicul va ajunge la 100 de posturi userul care a raspuns corect la cele mai multe intrebari va primi un rang special din partea Staff-ului WoG.ro.

Sa incepem:
De ce era Beliar fuios pe Innos?
replyReply
#2
deoarece innos era de partea binelui iar beliar era de partea raului si erau ,,inamici permanenti,, . niciodata binele nu se poate alia cu raul.asta cred ca e motivul,, sau poate pt ca el credea ca innos la trimmis pe nameless ce la distrus pe sleeper unul din ,,soldatii de elita,, a lui beliar
cand devenea gomez muritor? (putea fi omorat)
replyReply
#3
In capitolul in care ai facut rost de runa de teleportare in castel la Fire Mages gasita in fostul turn a lui Xardas. capitolul 5 parca
Care este parola care ti-o da Cronos pentru a-l putea vedea pe Saturas?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
Parola pe care Cronos ti-o da pentru a avea acces la satura este: TETRIANDOCH

Mai exista vre-o 'minitabara' in gothic 1 inafara de New Camp,Old Camp Sect Camp?
Cand zic minitabara ma refer la o adunare de oameni mai mare de 10.
replyReply
#5
Da, exista o adunatura de banditi aproape de locul unde iau focus-ul cu Diego. Toti sunt ostili si incearca sa te omoare si cred ca ei sunt grupul de Rogues care ataca tot timpul caravanele de provizii spre Old Camp.

Cat Ore poti scoate de la Whistler ca sa-i cumperi sabie de la Fisk?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#6
Stiu ca Whistler pentru acea sabie iti da 100 de ore apoi iti mai da 10 deoarece a crescut pretul.Nu tin minte sa-ti fi dat ore la terminare quistului paremise ca vorbea in favoarea ta la Diego.

Cati zei sunt in Gothic 1?
replyReply
#7
Un singur zeu se manifesta mai mult, Sleeper, dar mai sunt mentionati Innos, Beliar si Adanos. 4 zei

De ce a fost trimis Mud in colonie? Care a fost "crima" lui? (spune el, dar nu direct)
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#8
Iubea prea mult animalele (asa spune) ... Probabil a furat o oaie sau ceva de genul ...

Cine este cel care a ordonat asasinatul lui Esteban in NotR?
replyReply
#9
Fisk a vrut sa-l asasineze pe Esteban, cu el m-am intalnit la etaj in hanul ala unde lucreaza Snaf in Bandit's Camp in Jarkhendar.

Unde/in ce creste Sun Aloe?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#10
sun aloe se gaseste doar langa black troll si dupa cum a zis sagiita ,, a very rare plant who con be found only in black troll excrement,, sau ceva asemanator
in gothic2 cine te putea ajuta in lupta in valley of mines si cand nu vroia sa mai lucerze pt erou ?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic III : Cel mai bun Z3R0 C00L 180 61,629 11-30-2014, 10:56 AM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic II: Cel mai bun Bogdan_26 820 185,953 09-06-2014, 10:40 AM
Last Post: soul of darkness
  Gothic quiz - old Szekemri 9 4,057 09-05-2014, 08:29 AM
Last Post: IvoD3xxx
  Gothic I : Cel mai bun Kristi 674 159,888 08-04-2014, 10:49 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic mini-game Szekemri 7 3,313 01-28-2013, 10:39 PM
Last Post: Bogdan
  Locul de dormit preferat - Gothic 1 Szekemri 9 3,575 01-12-2013, 10:35 PM
Last Post: Cyrus35
Wink GOTHIC QUIZ: by Roby14 Szekemri 71 21,133 02-25-2012, 05:32 PM
Last Post: Raducu'
  Gothic 3: Cel mai bun D0rYn 14 3,942 07-29-2009, 10:59 AM
Last Post: Andrey

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)