World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic IV: Arcania - Stiri si discutii generale
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Ce poveste credeti ca va avea Gothic IV? In ce locatii se vor desfasura aventurile jucatorului: in Khorinis, in Mainland, in Unknown Lands, in Southern Isles sau intr-o locatie complet noua? Ce personaje cunoscute va intalni si ce scop credeti ca va avea jucatorul in lumea G4? Exprimati-va parerea aici.
Eu cred ca jocul se va desfasura in Unknown Lands. Ne vom intalni cu Xardas si vor veni si prietenii nostrii vechi ( Diego, Milte, Gorn si Lester) si cred ca scopul jocului va fi sa gasim un artefact care poate omori zei si il vom folosi ca sa ucidem cele 3 entitati.
Da, dar vechii prieteni ai lui Nameless au devenit niste oameni respectabili prin tot Mainland-ul. De ce ar vrea sa plece in alta parte dupa ce au dobandit aceste pozitii importante in societate?
Avem The Unknown Lands (sigur) si The Southern Islands (nu-s sigur). Prietenii pleaca si ei cu eroul nostru din urmatoarele motive (cred eu): Diego vrea bogatie, Milten vrea sa studieze magie, Gorn o sa caute aventura (sau ceva sa sparga) si Lester, pe asta probabil il vor ademeni ceilalti cu vre-o doua pachete de swampweed grade A.
dupa parerea mea gothic4 este pus cam stupid.. adica ultimul gothic sa fie de fapt primul in story line? nu stiu daca stiti dar gothic4 va fi ,,situat,, inainte de gothic1(ca storyline)
Oare pentru cei de la Jowood nu le era mai usor sa gaseasca un alt nume decat Gothic 4?Il puteau numi Gothic doar in cazul in care ar fi avut vre-o legatura cu Seria dar asa...eu cred ca jowood a pus numele Gothic 4 asteptandu-se sa aiba acelasi succes cum a avut si PB cu seria gothic.
Dap, pe mine nu ma deranjeaza faptul ca numele este Gothic IV, pe mine ma deranjeaza ca dupa acest nume urmeaza "Genesis", care poate avea multe intelesuri (ca de exemplu, un nou inceput al lui Gothic, cu Spellbound, si nu cu Pyrahna Bytes). Mi se pare nasol ca un joc din seria Gothic sa primeasca un nume, deoarece celelalte nu aveau nici unul... :-$-:
Eu cred ca "geneza" a avul loc deja, in primele 3 jocuri cand am avut ocazia sa cunoastem destul de bine lumea Gothic si stim cum merge treaba, ne-am obisnuit cu eroul....sau poate..... G4 Genesis va arata ce s-a intamplat inainte de gothic 1, de unde provine acest necunoscut fara nume... mai vedem.
Nu prea cred, JoWood au anuntat ca Gothic IV nu va fi un prequel, adica un joc care sa prezinte ce s-a intamplat inainte de Gothic I. :-$-:
Nu prea-s la curent cu Gothic news;
google google google magic...
Pages: 1 2 3 4 5 6