World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic - Cum schimb numele personajelor
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
imi puteti spune si mie cum schimb numele personajelor din g1
poti usor, cu marvin mode.
In joc, apesi B scrii marvin, mergi in fata caracterului al carui nume vrei sa-l schimbi, apesi O si ai intrat in el, l-ai posedat Tongue Apoi F2, scrii "edit abilities", enter si apare o lista. Scrii apoi "name", enter, 0=numele care vrei sa i-l dai... Cand ai terminat, apesi O si intrii inapoi in erou.
Deci, B, marvin, O, F2, edit abilities, name, 0=..., esc, O
Se poate face si din scripturi e chiar mult mai usor,dar e mai greu de explicat daca te-ai uita un pik la tutorialul 'cum insertezi un npc' ai intelege.
asa vreau sa fac cum zici u legend....ca dak pun cum o zis Alex imi dispare dupa ce dau load game
Uita-te aici fii atent ca am explicat cat de amanuntit am putut si invata cum sa faci un personaj nou si sa-l pui unde vrei tu.
E tare de tot..Marvin-mode-ul.....dar e mai bn daca incerci din Scripturi...Wink
Ce nume vrei sa schimbi in joc? Pe diggers sa-i botezi Gheorghe, Ion, Petru Grin ? daca joci cu modul en-ro si vrei sa faci chestia asta te inteleg, vrei sa dai un plus de realism mioritic romanesc jocului Haha
Dat fiind ca Simy a aflat cum se schimba numele(cred) voi inchide acest thread deoarece incepe sa se spameze din cate vad Alex.