World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii generale
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Daca vrei iti fac rost de el gratis pe PC.
oricine poate sa faca rost de el gratis
Diferenta dintre noi este ca eu nu prea apreciez warrezul,desi uneori o fac din cauza preturilor ridicol de mari.
Eu lunar am un buget de 100-150 LEI pentru jocuri.

Ma bucur ca exista si jocuri care necesita CD key original pentru multiplayer ca altfel toti piratii-tarani care n-au vazut in fiata lor un CD original ar juca acolo unde n-au ce cauta

Lucru care nu-l realizeaza prea multi(sau probabil nu le pasa atata timp cat ce iau este gratis)este ca daca nu existau jocuri piratate acum probabil iesea GTA 16,Gothic 9 si FIFA 2073 ,cu fiecare download reusit scad din profiturile companiei,profit mai mic = buget mai mic pentru jocul urmator,este foarte posibil nici sa nu existe un joc urmator intocmai din cauza asta,de ce credeti ca au scos GTA V intai pe consola?ca sa scoata profitul maxim,au invatat din propriile greseli ca daca scot pe PC intai ,dupa 2 zile MAXIM iese si versiunea piratata.

Eu intr-o oarecare masura sustin SOPA,doar atata timp cat este vorba de jocuri ,doar de jocuri.
Ce nu realizezi este ca ,piratii aia tarani oricum nu ar fi cumparat jocurile si compania nu ar fi facut nici un profit.
Inca un lucru care nu il realizezi este ca unii pirati tarani isi cumpara jocurile care leau placut.

PS : Ma bucur ca tu nu esti Pirat !
Uhm și nici nu realizezi că unii oameni trăiesc cu 100-150 de lei bani de buzunar pe lună.

Trebuie să fii destul de exclus din cadrul realităților sociale ale României ca să te iei de pirați, pe la noi ... mi-ar fi plăcut și mie să am toate jocurile originale pe care le-am jucat, dar uite că nu se poate. Eu am viață bună (cel puțin mai bună ca alții) și-mi permit să mai cumpăr câte ceva. Problema la mine e că eu nu numai că mă joc, dar mai și ascult muzică și mai și citesc niște cărți. Tongue Dacă ar fi fost să-mi fi cumpărat toate cărțile de caare aveam nevoie anul ăsta la facultate, păi nu știu ce ieșea ...

Mie pirateria nu mi se pare proastă, ci iresponsabilitatea. La o adică, vorba lui @Meph, dacă-ți place ceva, ia-l odată și odată! Însă mulți, doar din cauză că au gratuit totul, au impresia că li se cuvine și s-au educat foarte prost în situația asta. Ar trebui să înțeleagă că pirateria este un privilegiu (mai ales la noi unde nu există un cadru legislativ sănătos încât să fim pedepsiți) și că avem tot universul la picioare. Eu am ascultat peste 70 de discografii, inclusiv de la trupe mai micuțe și pe care abia le-am găsit undeva pe net și nu-mi pare rău deloc. Dacă ar fi fost să cumpăr toate albumele alea, de unde atâția bani? Mai ales că multe nici nu mi-au plăcut ... dar chiar și așa, am totuși un respect față de artist.

Prin urmare, am să te rog să-ți reconsideri părerea despre pirați și mai ales despre SOPA (și ACTA) că nu prea-i în regulă nici acolo.
ce...mama lu' satana mai e si aia??????
Sunt niste rpg-uri, ala e magicka online
Bună seara tuturor,

Am o întrebare în legătură cu regulile jocului Gothic 1... Dacă mor, este over?...
(09-26-2014, 09:12 PM)DragonDinu Wrote: [ -> ]Bună seara tuturor,

Am o întrebare în legătură cu regulile jocului Gothic 1... Dacă mor, este over?...

Da, când Nameless moare, doar load-ul îl poate salva.

Haha [diego]
[Image: 669.gif]
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47