World of Gothic - Forum

Full Version: Adaugare armura noua
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Vreau sa adaug o armura noua in gothic 2 doar ca nu stiu cum..stiu doar ca se face cu programul GoMan(ma refer ca sa adaug una noua nu sa o editez..de exemplu sa exportez armura de paladin, sa o editez eo dupa plac iar dupa sa o adaug inapoi ca o armura noua, nu sa se puna in locul celei originale)
Iti spun ce am incercat eu. Am importat fara probleme armuri cu blender. Dupa ce le modifici le exporti tot cu blender, merge fara plugin-uri suplimentare. Daca stii sa folosesti goman treaba e partial rezolvata. Mai trebuie sa inlocuiesti 3ds-ul modificat si redenumit in folderul meshes si produsul facut cu goman la texturi. Dupa care inlocuiesti 3ds la visual in script. Daca la reparse scripts nu-ti da eroare inseamna ca s-a rezolvat. Teoretic, cred ca astia ar fi pasii. Practic, nu am incercat decat partea cu blenderul si cu textura. Nu stiu daca merge inlocuirea 3ds la visual in script-ul armurii, dar o sa verific Smile.

nu prea am inteles...dami id-ul tau de mess sa imi explici mai clar daca poti
nare id de messHaha
sti sa umbli in blender?
sau in goman?
goman stiu dar blender nam auzitHaha
e program de 3d descarcal prima dataSmile
El nu stie cum sa faca in goman, ca sa nu inlocuiasca o armura ci sa faca una noua. Smile
I don't know.
Dar tot cu 3d se face cred
(12-17-2011, 09:53 PM)alex2ooo Wrote: [ -> ]goman stiu dar blender nam auzitHaha

Blender e un program de grafica 3d gratuit. Descarca ultima versiune si incearca. Intre timp incerc si eu sa modific o armura, sa vad daca reusesc, ca mai sunt niste chestii pe care nu le stiu Haha. Incerc sa schimb decat "forma" armurii si daca reusesc incerc sa o "individualizez" in script. Smile Daca imi "iese" iti explic exact cum am procedat. Deocamdata am decat o teorie neverificata Haha.
Dupa ce iam Blender ce fac?
Pages: 1 2 3 4 5