World of Gothic - Forum

Full Version: Discuţii Zilnice #6
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Not sure if you really mean no offence or subtle offensive.
Care sa uitat la romanii au talent ? Care il stie pe Gigel Frone ?
Eu,si intr-adevar a fost o mare surpriza pentru toti,dupa ce a inceput sa cante Haha.Oricum preferatii mei sunt Silviu Pasca&Friends.Canta impecabil.
Ce parere aveti despre noul design al canalelor de pe Youtube?
Mie mi se pare PENIBIL!
(03-08-2012, 07:46 PM)Altair Wrote: [ -> ]Eu,si intr-adevar a fost o mare surpriza pentru toti,dupa ce a inceput sa cante Haha.Oricum preferatii mei sunt Silviu Pasca&Friends.Canta impecabil.
Mi se pare mai bun asta de acum decat primu Grin
mai ales cel cu pizza cu imitatiile de sunete Grin
Dar Gigel Frone a fost cel mai tare parerea mea

Gigel Frone este un produs manevrat pe media pro... partea cu cantatul este de apreciat intradevar, insa inceputul presupus 'ratat' a fost inventat de producatori... Traim in Romania si lucrurile de genul ma dispera...
sau aseara ultimul domn care canta siau inceput toti sa danseze Haha si A trecut mai departe
Cine practica parkour?
Eu? Grin
Acum cateva zile am reusit un frontflip la scoala, in sala de sport am pus 4 saltele una peste alta, si ne tot aruncam eu si inca cativa peste cap si picam pe spate pe saltele. Doar ca la un moment dat m-am aruncat prea tare si am aterizat dincolo de saltele, in picioare >Grin

Daca tot veni vorba de pk, ceva care sa va dea un refresh!


(03-06-2012, 08:38 PM)Carnage Wrote: [ -> ]Bai Dastan, daca ai un vis urmeaza-l, doar asa ajungi de parte, eu iti urez succes Wink.

Pai am! Smile Si inca odata mersi pentru increderea acordata!
Ma simt dator, trebuie sa dovedesc (celor care nu cred, nu e cazul in comunitatea noastra) ca nu glumesc, ca o sa iasa ceva din toata vorba asta.
Asa, doar ca sa va arat din CE am sa invat programare de unul singur:
http://tinypic.com/view.php?pic=iqlpo6&s=5

Peste 1000 pagini, am rugat-o pe maicamea sa le scoata la imprimanta. Limbaj: C++
(03-10-2012, 02:07 PM)Dastan Wrote: [ -> ]Asa, doar ca sa va arat din CE am sa invat programare de unul singur:
http://tinypic.com/view.php?pic=iqlpo6&s=5

Peste 1000 pagini, am rugat-o pe maicamea sa le scoata la imprimanta. Limbaj: C++

Am sa incerc sa te ajut cu niste sfaturi. O carte excelenta din care poti invata c/c++ se numeste Thinking in C++.

Volumele sunle gasesti aici. Dupa mine, e cea mai buna carte din domeniu.

Dupa aceea, cu siguranta vei avea un moment in care te vei plictisi incredibil. Atunci intervine C# (sharp), un fel de moral booster al programarii. E distractiv sa lucrezi in el, faci ferestre cu diferite comenzi, intr-un mod extrem de simplu. Drag and drop.

Dupa aceea vine Java. Folosind Eclipse, de exemplu, iti va parea floare la ureche (asta daca ai prins din c esentialul). Eclipse-ul te ajuta foarte multi la comenzi si altele.

Se spune ca daca stii Java foarte bine si limba germana, banii nu iti vor lipsi prea curand in viitor. IBM ii asteapta pe acestia...