World of Gothic - Forum

Full Version: Poll wikia.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Poll pt. wikipedia.

Care jocuri considerati ca fac parte din universul Gothic?
Doar votati. Nu e necesara si o argumentare neaparat.
Eu unul nu vad ce legatura are Gothic 3 FG cu universul Gothic. Este gandit tot de cei care au facut Arcania (spellbound a trimis povestea indienilor) numai pentru a crea o legatura intre G3 si Arcania. Povestea este asadar nu o finalizare, ci un punct de start pentru seria Arcania.

Pe de alta parte, daca luam in considerare finalul din G3, acela poate fi un final atat al seriei Gothic, cat si o cale de a uni universul Gothic cu Risen din partea PB.
De aceea am facut poll-ul. Sa vedem parerea tuturor.
Fallout 1 si 2 au avut alti devi decat Fallout 3 si New Vegas, dar tot e canon lore. Deci eu zic ca tot ce a aparut cu numele de Gothic in titlu e Gothic. Inclusiv Fall of Setarrif.
Atunci de ce ai votat si Risen? Haha
lol xD good one
Nu putem spune despre Arcania ca nu face parte din gothic, deoarece atata timp cat cei de la PB nu au scos un Gothic 4, acest arcania est continuarea...chit ca vrem sau nu!
Forsaken Gods si Arcania n-au nimic din spiritul Gothic. Dar faceti cum credeti...

Daca FG si Arcania nu au nimic din spiritul Gothic e extrem de subiectiv si personal.
Da dar, Jo Wood, a facut parte din echipa ce a creat Gothic, si JoWood sunt deocamdata singurii care au facut o continuare, deci prin urmare, desi e greu de inghitit, acestea doua apartin gothiculuiSmile.
Pages: 1 2