World of Gothic - Forum

Full Version: Zeitgeist - pro/contra
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
(07-23-2012, 08:44 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Oups..Haha

Are si comedieeeee....asta mai lipsea! GrinGrinGrinGrin

Unul dintre prezentatori este chiar un foarte cunoscut comediant. Are vocea mai groasa si de obicei e ironic.
Terorism, terorism, terorism...pfff...Haha
Mai rar gasesti d'astea..Haha
Chiar trebuie sa-l vad pana la final daca tot am ajuns pana aici.
(07-23-2012, 08:50 PM)Warhell Wrote: [ -> ]Terorism, terorism, terorism...pfff...Haha
Mai rar gasesti d'astea..Haha
Chiar trebuie sa-l vad pana la final daca tot am ajuns pana aici.

Ultima parte nu am vizionat-o. Cea cu banii.
Desigur..cum sa nu ii bage si pe nazisti in discutie. :-j

Gata. M-am oprit aici..astea doua parti imi sunt de ajuns.
Mi-a placut cat de cat.
@Kristi: Cum poti explica fapta ca nici unul dintre istoricii de pe acea vreme nu a scris nimic despre Iisus? Dar pictorii ?

Si faza cu 9/11 ...eu o consider adevarata. Bush nu a fost normal niciodata..Povestea cu Osama B. Laden ...e o abureala, nici nu cred ca a existat. Iar Obama doar s-a folosit de ea ca sa castige increderea populatiei.
(07-24-2012, 12:22 AM)Warhell Wrote: [ -> ]Si faza cu 9/11 ...eu o consider adevarata. Bush nu a fost normal niciodata..Povestea cu Osama B. Laden ...e o abureala, nici nu cred ca a existat. Iar Obama doar s-a folosit de ea ca sa castige increderea populatiei.

Bush era nebun frate. Avea si o privire de om cu planuri diabolice in cap... sa nu mai zicem de fapte reale prezentate in documentar.
Stiu...totusi...sa fiu sincer, americanii cam rar au avut niste presedinti decenti. Obama mi se pare cel mai bun, dar m-a dezamagit cu "uciderea" lui Bin Laden.
Chiar si Roosevelt mi-a placut cat de cat..el tinea cont de parerea cetatenilor.
A dat si un vot o data..
"Sa intre USA in razboi?"
A iesit nu, si nu a intrat pana in '42. Parca a fost dat in '40 sau '39..nu mai tin minte.
Obama.. cred ca trebuie sa traiesti in America ca asa stii exact cum e... de la noi din Romania, normal ca ni se pare bun, atat timp cat n-am avut aproape nicioada un presedinte adevarat.
Am avut unul singur...un maresal..un maresal de otel.
Majoritatea istoricilor de astazi (care au fost interesati sa afle daca Isus chiar a existat) cred ca:
- a existat
- a fost numit invatator si vindecator
- a fost botezt de catre Ioan
- a fost curcificat in Ierusalim, la ordinele lui Pontius Pilat

Mai multe poti afla pe net ( e.g. http://en.wikipedia.org/wiki/Historicity_of_Jesus )
Pages: 1 2 3