World of Gothic - Forum

Full Version: Recomandări jocuri
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
Pentru a evita deschiderea câte unui topic de fiecare dată când cineva are nevoie de o recomandare acest thread este creat special pentru acest scop.

De asemenea, este indicată menţionarea câtorva detalii atunci când se va cere o recomandare:
  • specificaţiile sistemului (asta incluzănd şi sistemul de operare)
  • genul jocului, eventual o anumită mecanică de joc sau un anumit setting
  • o anumită perioadă în care jocurile recomandate să fi fost lansat
  • alte jocuri asemanatoare pe care le-ati jucat

În acest fel va fi uşurată foarte mult munca celor care vor să facă o sugestie. Nu se va ajunge la liste interminabile de jocuri, ci se vor recomanda jocuri specifice.
Salut, spuneţi-mi nişte RPG-uri, dar să fie calumea,grafica nu contează foarte mult(contează, dar cam puţin), gameplay-ul să fie destul de bun, dar povestea să fie calumea rău gen Gothic sau Fable The Lost Chapters(pe care tocmai l-am terminat). De preferinţă să fie Third Person -> Like Gothic/Fable.
Sistemul meu:
-2 GB RAM
-Dual core de 2.4GHZ
-256MB ATI RADEON 1100 SHADER2.0
Deci dacă ştii,te rog spune-mi şi mie.
Elder Scrolls series.
As promised:

Pai ar fi seria The Elder Scrolls, Morrowind iti merge sigur, posibil si Oblivion. Ar mai Arx Fatalis, Dark Messiah of Might and Magic, Forggoten Realms: Demon Stone, Mound & Blade, Severance: Blade of Darkness, The Bard's Tale, Vampire the Masquerade: Bloodlines (e o seria mai lunga, cauta si alte jocuri), Dungeon Lords, Two Worlds.
Am cititi un review prin Level mai demult la Venetica si ca alternativa era dat Gothic-ul. Ceva mai diferit, dar foarte interesant ca poveste si atmosfera e Hard To Be a God. Daca imi mai vine ceva in minte iti mai spun, deocamdata ti-as sugera sa incepi cu Morrowind si Mount & Blade, chiar si Venetica.
Hmm..ia să încerc şi eu. Grin


specificaţiile sistemului (asta incluzănd şi sistemul de operare) - Windows XP SP3, placa de 64mb, Procesor 1.4 GHz, 1GB RAM. (ştiu, slab .. dar până îmi iau laptop n-am de ales Haha)
genul jocului, eventual o anumită mecanică de joc sau un anumit setting : First Person Shooter .. sau chiar un RPG.
o anumită perioadă în care jocurile recomandate să fi fost lansat: 2000-2005.
Încearcă Quake 2/3/4, Doom 3, Half Life 1/ Half Life Opposing Force (expansion), Half life 2, Unreal 2, Unreal Tournament (UT99), Unreal Tournament 2003/2004, No One Lives Forever 2, Max Payne 1/2Call of Duty 1/2, Medal of Honor Allied Assault, Medal of Honor Pacific Assault, Delta Force Black Hawk Down, Farcry 1, Operation Flashpoint Cold War Crisis (simulator militar)
Mai bine un System Shock/Deus Ex si imparti si capra (FPS-ul) si varza (RPG-ul)
Imi poate spune cineva un joc de strategie bun, ceva gen Rome total war. Sistemul nu mi se pare asa important, merge orice, grafica nu conteaza.
Hegan, încearcă astea..sunt cu războaie istorice, gen Rome Total War:
Age of Empire 1, 2, 3
Empire Earth 1, 2
King's bounty:The Legend
Civilization V
Company of Heros
Medieval II Total War
Strongold 1, 2, 3

Dacă vrei si strtegy, dar ceva mai din viitor, poţi încerca:
Command & Conquer Generals
Command & Conquer Generals Zero Hour
Starcraft
(12-25-2012, 09:38 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Mai bine un System Shock/Deus Ex si imparti si capra (FPS-ul) si varza (RPG-ul)

...Sau The Great Escape. Dacă ai auzit de el. :>

Mulţumesc pentru sfaturi.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7