World of Gothic - Forum

Full Version: A fost vreun lucru care v-a placut mai mult in G2 decat in G1 ? Dar Invers ?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Cum spune si titlul Smile

Ce mi s-a parut mai tare in Gothic 2 decat in Gothic 1 a fost faptul ca aveai o libertate mai mare atunci cand iti construiai caracterul. Ma refer ca nu depindeai ca in Gothic 1 de strenght si de two handed skill deoarece aveai o arma la final pe care era musai sa o folosesti pentru a termina jocul. In Gothic 2 am reusit sa ma mentin fara probleme tot jocul cu un build bazat aproape numai pe dexterity ( Arc cu damager mare + Sabie cu damager mare care cerea numai dexterity sa o folosesti )

Mi-a placut si faptul ca dai de mai multe asezari omenesti pe drumul dintre marile orase.

Despre Gothic 1 nu prea am ce spune , deoarece in afara de lucrurile mentionate mai sus il gasesc peste Gothic 2 la aproape toate capitolele .
In g2 mi-a placut foarte mult tradeurile .
Ca de exemplu in gothic 1 daca vroiai mai mult ore trebuia sa gaseti pe cineva care are pe cand in gothic 2 pur si simplu le vindeai si vena goldu
(04-11-2013, 12:50 PM)gothicar pro Wrote: [ -> ]In g2 mi-a placut foarte mult tradeurile .
Ca de exemplu in gothic 1 daca vroiai mai mult ore trebuia sa gaseti pe cineva care are pe cand in gothic 2 pur si simplu le vindeai si vena goldu

Si eu consider ca la acest capitol Gothic 2 este peste Gothic 1.
Da, era mai comod, dar daca stai sa te gandesti faptul ca primesti bani automat si indiferent de ce bani ar putea sa aiba trader-ul e o metoda artificiala de a vinde obiecte. Faptul ca NPC-urile din Gothic aveau un numar predefinit de bani ajuta foarte mult la realismul jocului.
(04-11-2013, 02:29 PM)Bogdan Wrote: [ -> ]Da, era mai comod, dar daca stai sa te gandesti faptul ca primesti bani automat si indiferent de ce bani ar putea sa aiba trader-ul e o metoda artificiala de a vinde obiecte. Faptul ca NPC-urile din Gothic aveau un numar predefinit de bani ajuta foarte mult la realismul jocului.
Depinde cum privesti problema ... Cu siguranta ca trade-ul din Gothic 1 este mai realist insa pentru o persoana mai comoda ( cum sunt si eu ) cred ca sistemul din Gothic 2 este mai bun.Smile
Tin minte ca in G1 am fost la toti vanzatorii din colonie ca sa pot sa vand pentru ore toate sabiile pe care le facusem.Haha