World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii task-uri
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Recunosc ca nu am citit chiar toate postarile.Haha
Daca restul echipei n-are nimic impotriva o sa incerc sa modelez o harta dupa o schita prealabila.
(09-24-2013, 11:53 PM)Iuliu Wrote: [ -> ]Recunosc ca nu am citit chiar toate postarile.Haha
Daca restul echipei n-are nimic impotriva o sa incerc sa modelez o harta dupa o schita prealabila.

Poti sa faci ce vrei din partea mea.
[nesigur]
Vreau sa propun realizarea modului dupa modelul acesta: http://www.worldofgothic.com/gothic3/?go...rodrawings
dar mai putin detaliat, combinat cu acesta:
http://www.scoaladecinema.ro/2012/02/abc...atografic/
cu adaptarile necesare. Astfel ar fi mai usor pentru membrii echipei sa obtina o imagine cat mai omogena asupra lucrarii.
E un pic cam greu sa faci o grafica aproape reala pentru gothic care stim cu totii ce grafica are.... (nu am inteles inca ce tip de mod e )
(09-25-2013, 07:28 PM)cornel Wrote: [ -> ]E un pic cam greu sa faci o grafica aproape reala pentru gothic care stim cu totii ce grafica are.... (nu am inteles inca ce tip de mod e )

Scuza-ma, dar acum e randul meu sa nu inteleg ce vrei sa spui. Nevermind...
Daca se face un mod pentru gothic din cate am inteles eu din ideea ta (din nou nu stiu despre ce e modul) ai vrea ca in mod sa apara artwork-uri fapt ce ar fii foarte greu de modelat incat sa arate bine in gothic....
Voiam sa spun ca ar trebui sa realizam modul folosind modelul creionat in schitele acelea si sa adaptam un fel de decupaj pentru a putea conecta in mod optim toate componentele.
Adica e mai usor sa modelezi o harta dupa o schita desenata si sa faci un script folosind o baza de date aranjata intr-un tabel cu npc-uri, quest-uri, dialoguri, asemanator cu modelul de decupaj cinematografic.
Voi modela o harta dupa desenul lui Cyrus. O sa va anunt cand va fi gata.
Great! Ma apuc si eu in weekend de lucru.
he ma bucur ca v.am putut fi de folos.
inca visez la harta aia si mod.ul cu povestea noastra. Dar nu mai am timp d nimic cu job.ul asta.
Spor acolo la ce lucrati voi!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15