World of Gothic - Forum

Full Version: Anunț
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8
(11-07-2013, 09:15 PM)cornel Wrote: [ -> ]Adica ne-am stors creierii degeaba la prima proba?? Haha Haha

In ce consta aceasta proba?

Urmatoarea proba o sa fie strict pe tema Gothicului. Nu ne mai abatem cu codificari si alte chestii de gen.

Proba consta intr-un mic text based rpg, desfasurat in Myrtana si care va pune in ipostaza unui erou al tinutului. Ce erou si ce legatura directa cu ce s-a intamplat de-a lungul timpului pe wog, o sa vedeti. Unii poate au auzit de el.. Il cheama Masaru.

O sa vedeti mai multe maine.
Numele de Masaru mi se pare cunoscut.... Parca din RPG.... Oricum sa pui si tu mai pe seara ca sa fim cat mai multi online Smile
Proba este gata. Mai trebuie uploadata de Kristi si puteti incepe.

Am facut ceva testari si sper sa nu se fi strecurat prea multe erori.
Ok abia astept sa vad ce ne-ai pregatit Grin
(11-08-2013, 08:58 PM)cornel Wrote: [ -> ]Ok abia astept sa vad ce ne-ai pregatit Grin

Sincer, desi e posibil ca nu toti sa fie prea impresionati, am lucrat azi si ieri la el, aproape toata ziua. A fost nevoie de multe testari, pentru a nu se strecura erori, ca altfel nu se putea continua mini povestea.

+ ca in spatele interfetei, exista variabile care influenteaza in unele zone povestea: viata, strength, dexterity, inventar etc. Exact ca in Gothic.

Primul textbased rpg realizat pe Wog. Nu e unul prea complex sau prea bine finisat, dar e un inceput al unui proiect care se vrea finalizat de multi ani de zile in comunitate.
Mai dureaza mult pana este pus?? Stau ca pe ghimpi, a cat de entuziasmat sunt Smile
(11-08-2013, 09:26 PM)cornel Wrote: [ -> ]Mai dureaza mult pana este pus?? Stau ca pe ghimpi, a cat de entuziasmat sunt Smile

Pai trebuie sa vina Kristi, sa vada mesajul din zona ascunsa si apoi sa uploadeze fisierul. Haha Deci e o data inexacta.
Problem solved:

Începe proba
La " Se pare că scrisoarea are un fel de sigiliu magic. Din câte știam eu trebuiau rostite câteva cuvinte pentru a o putea deschide.. Dar magia și cu mine nu ne-am prea întâlnit."


Trebuie sa scriem parola din scrisoarea de la Xardas din gothic 2?
Nu.....sau ma rog, la mine o mers si fara Haha.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8