World of Gothic - Forum

Full Version: The market from the old valley
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Piaţa din valea minelor


Aceasta se află în vechea tabără numită şi Old Camp în unele zone. În zona din vest a taberei stau mai mulţi comercianţi, care vând diferite produse, de la mâncare până la arme. Cu mult timp în urmă aici se putea cumpara orice la preţuri bune.

Însă timpurile s-au schimbat. Produsele sunt din ce în ce mai puţine iar preţul lor este unul exagerat.

Să vă spun cum să ajungeţi în acest loc, aşa-i? Am să vă dau o hartă să vă fie mai uşor.

Show Content

Sau ca să ajungeţi mai repede apăsaţi: AICI.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Apoi totul devine simplu. Întrebi ceea ce doreşti şi dacă ai destul minereu magic (ORE), o să poţi să cumperi obiectul. Unele sunt chiar utile. Altele nu chiar.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Poţi să judeci un caz, spre exemplu. Dacă un concetăţean de-al tău este exclus din oraş, poţi să plăteşti un judecător să îl apere. Se pot face multe... Odată cu dezvoltarea pieţei o să am surprize pentru voi.

Ah, dar era să uit ceea ce era mai important. Regele nu lasă pe oricine să facă comerţ în piaţa lui. Aşadar dacă nu eşti:

[Image: privileged-citizen.png], Slujitor de-al vreunui zeu din seria Gothic sau cetăţean nu prea poţi să cumperi nimic.

  1. Ca să ajungeţi la rankul de slujitor de-al unui zeu, o să anunţ ce trebuie să faceţi. O să fie doar o formalitate, cel mai probabil.
  2. Ca să ajungeţi cetăţean privilegiat trebuie să faceţi chestii bune pentru comunitate sau să fi făcut deja asta.

Linkul către market l-am pus şi lângă helpul, searchul etc din bara de sus.


Ziua 1:

Piaţa a fost deschisă.


Primul produs de care am auzit până acum este o scrisoare. Cică e veche. Wtf. What Haha

[attachment=762]

GO TO THE MARKET