World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic video support!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
OK!Chiar imi este dor de gothic!!Dar am o mica problema!Am un 8600GT(Mi-am cumparat PC special sa pot juca g3) cu ltimele drivere,yltimul patch la gothic...blablabla.Darnu imi ruleaza bine jocul!Incep sa-mi dispara texturile,adica palpaie texturile,e foarte ciudat!Va rog HELP!
hmmm nush ce sa zic poate asa iti merge tie pe high....incearca sa reduci putin sau reinst windowsu.... you know....do something Grin
Am incercat sa schimb setariledar nu merge si nu as prea reinstala windowsul dar cred ca va trebuiHaha!!!
eu am aceeasi placa video ca tn si nam avut niciodata probleme la nici1 joc la gothic imi mergea perfect nushtiu ori reinstaleaza windowsu ori reinstaleaza jocu Smile
Revin pe wXP!Aparent e de la w7!Sad
Nu sunt singurul cu aceasta problema.
de ce nu ai spus de la inceput ca ai win 7?
Nu credeam ca are vre-o relevantaGrin. Am cotrobait pe forumurile w7 si am observat ca nu sunt singurul cu aceasta problema.Aparent ea vine de la sistemul de operare!
(04-21-2010, 08:21 AM)Forsaken Wrote: [ -> ]Nu credeam ca are vre-o relevantaGrin. Am cotrobait pe forumurile w7 si am observat ca nu sunt singurul cu aceasta problema.Aparent ea vine de la sistemul de operare!


Nu este de la nici un windows,am avut si eu o problema asemanatoare,pus jocul pe xp sp2,3,win7 si aici am refer la Gothic 3.El insusi este o problema,ar trebui sa fie scris beta pe el.Cu toate patch'urile posibile si driverele video la fel o sa fie,are foarte multe buguri,multe dintre ele rezolvate dar inca sunt si inca nu au reusit sa il termine sa fie nu mai dea atatea diferente.Am pus si 1 si 2 pe win 7 si merg impecabil.Am placa video de 256 MB,HD chiar,pcix si Gothic 2 cand l'am vazut cum se vade am ramas uimit,adica ma joc assassin creed 1 cu rezolutie de 1280 x 1024@60 hertz cu detalii la max si asta nu pot sa il joc ( Gothic 3 + Forsaken God )?Deci care este problema ??


Welcome to the Dark Side Grin
Eu vb de g1!Si mie g3 cu patch 1.73 functioneaza perfect chiar mi se pare ca e destul de reparat,nu numai jucabil ci chiar placut.
Am un 8600GT(Mi-am cumparat PC special sa pot juca g3) - asta ce ai zis tu pentru ca daia m'am ref la Gothic 3
Atunci,daca este vb de Gothic 1 mai ia o versiune doua si testeazale sa vezi daca si cu alea la fel iti face.Nu stiu dar parerea mea este ca acuma depinde si de placa ta video de cati pixeli poate sa proceseze,poate sa fie de 512 sau 256 sau chiar de 64 mb [ m'am uitat la placa ta video ] dar daca nu exista compatibilitate cu sistemul tau o sa te chinui mult si bine.Daca o ai pe 64 de biti o sa te rogi de ea sa iti mearga jocurile cu cerinte.eu cand am jucat prima data Ghotic 1 am jucat pe un GF4MX440 acuma am atiradeon 4350 HD si am vazut dif de grafica,bine grafica anului 2000 dar merge impecabil.pot sa il joc pe win 7 fara nici o prob.
Pages: 1 2