World of Gothic - Forum

Full Version: Risen: Discuţii generale
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
Probabil stiti ca Risen initial era destinat sa fie Gothic 4; nu stiu insa daca, cei care ati jucat Risen, ati observat legaturile dintre cele 2 serii. Inca de cand am jucat prima data Risen, mi-a sarit in ochi povestea: zeii au fost izgoniti din lume de catre un magician (!); m-am intrebat atunci daca nu cumva Risen si Gothic-urile nu sunt situate in acelasi univers. Ei bine, acum sunt sigur ca da: tocmai am citit un topic de WOG.com in care cineva intreba acelasi lucru, iar un tip a postat un link al niste art-concept timpurii ale lui Risen (de pe cand era inca Gothic 4); site-ul e in germana si acolo e prezentat practic filmul de intro de la Risen pe care il stiti, avand insa niste secvente initiale (primele 12 poze din 31) care nu s-au pastrat;in astea vedem un erou(Nameless) si un magician cum calatoresc printr-un canion (sfarsitul Gothic 3 cumva?) si cica vorbesc despre cum izgonirea zeilor din lume a dus la aparitia titanilor.
Acum nu stiu germana, ca-s tare curios ce scrie acolo, ca prea pare a fi sfarsitul Gothic 3, cu Old Nameless si Xardas calatorind in Unknown Lands.


linkul: http://www.worldofrisen.de/gallery_138.htm


ps:chiar, mai zic aia pe wog.com si despre piratul ala Gregorius Steelbeard, ca seamana la nume cu Greg din NOTR Smile
Si eu zic ca au avut o tendinta de a continua seria...dar chiar nu inteleg de ce au folosit accentul british in Risen...(nu vad de ce s-au gandit la asta, poate chiar sa arate ca e ceva nou, ma gandesc eu).
dar e genial! Haha
frate ce las juca Sad
Eu nu am ce să zic despre el...nu l-am jucat încă.
E de cacao
risen e mult mai fain ca arcania
pai e de cacao arcania
(10-17-2010, 09:50 AM)Z3R0 C00L Wrote: [ -> ]pai e de cacao arcania

credeam ca zici de risen Haha
Pai in demo pe ultra il joc fara probleme pe insula, iar in jocu full toate pe low si rezolutia cea mai mica abia merge Hahaarcania
Pages: 1 2 3 4 5 6 7