World of Gothic - Forum

Full Version: Story-ul modului
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
M-am gandit sa fac acest thread ca sa nu mai vb. in discutii zilnice despre asta.

Aici ar fi frumos sa postati o posibila poveste pentru modul pe care l-am putea face. Aceasta poveste trebuie sa fie diferita de oricare alta folosita intr-un alt mod si sa fie una interesanta.

Dupa ce vom alege, finaliza si finisa povestea, vom alege un titlu adecvat si apoi vom incepe.

Pentru a nu renunta la atmostfera gothica cred ca ar fi bine sa pastram personaje cunoscute, precum vesnicii prieteni, putand eventual sa mai adaugam un prieten sau 2 care sa se alature acestora.

O sa am si eu o varianta a povestii, cred.

Povestea trebuie scrisa in limba romana.
[Image: gothic2011012320165081.jpg]
[Image: gothic2011012318384168.jpg]
- our hero -

si ajutorul lui:

[Image: gothic2011012319093856.jpg]
nice, le-ai introdus in joc?
(01-25-2011, 03:48 PM)carnage12 Wrote: [ -> ]nice, le-ai introdus in joc?

l-am bagat pe harta de g1.
Destul de fain, imi place cum arata personajul. (oricum va mai trebui sa fie modificat)
(01-25-2011, 07:49 PM)Raducu Wrote: [ -> ]Destul de fain, imi place cum arata personajul. (oricum va mai trebui sa fie modificat)

desigur. eu doar i-am ales o fata, l-am "ingrasat", i-am pus armura si urizielul.
Ce cunostinte de moding ai? de ce esti capabil pana acum sa faci?
(01-26-2011, 12:24 PM)carnage12 Wrote: [ -> ]Ce cunostinte de moding ai? de ce esti capabil pana acum sa faci?

nu foarte multe...un dialog, un 'follow me option', inserare de npc-uri si cam atat...texturi si alte chestii inca nu am incercat...o sa fac un video dupa sesiune cu ce am reusit sa fac si sa invat pana acum.
In primul rand trebuie sa ne antrenam in animatiiSmile 3ds.
(01-26-2011, 02:34 PM)Raducu Wrote: [ -> ]In primul rand trebuie sa ne antrenam in animatiiSmile 3ds.

mi-am luat si eu programul...si am si tutorialele...s-ar putea sa fie interesant animatul in 3ds....vom vedea...
Pages: 1 2 3