World of Gothic - Forum

Full Version: The Witcher Enhanced Edition
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Am o problema la The Witcher.Cand lupt nu-mi arata schemele pe care le face cu sabia,imi arata ca ii scade viata la inamic.Vreo idee care ar fi problema?
Ca tot e vorba de Witcher, eu nici macar nu mi-am putut da seama dupa o jumatate de ora cum sta treaba cu stilurile de lupta (adica datu' cu sabiaSmile ) ...Sa nu mai zic ca din 30 de minute de jucat 25 au fost doar filmulete...
pai daca nu ma insel ai: strong style pt adversari gen brute, heavy arnour: fast style pt rogues, echipati de obicei cu knife si mai un stil pe care-l folsesti cand esti inconjurat de mai multi; indeferent de stil, dai click pe dusman si astepti sfarsitul atacului(sabia luminoasa) pt a da un nou click si a realiza un combo; parca un combo are maxim 3 atacuri, ultimul cu cel mai mare dmg( depinde si cat de mult ai upgradat stilul respectiv); eu zic sa-l joci, e unul dintre cele mai bune rpg-uri(locul 3 in preferintele mele dupa Gothic 1,2)
Strong Style - pentru inamici puternici;
Fast Style - pentru inamici rapizi;
Group Style - pentru inamici inferiori care ataca in grupuri;
Cat despre chestia aceea ca doar "iti arata ca le scade viata", ideea e ca la Gothic/Risen tot click-uiesti, iar la The Bitcher Grin un singur click initiaza o secventa de atacuri. Adica: Gothic - 1 Click = 1 Atac; The Witcher - 1 Click = 3-4-5 atacuri.
Sigur e un bug... ai ultimul peci?
e clar ca e un bug...din pacateSad
am avut si eu aceasta problema dar la mine sa dovedit sa fie de la placa video am avut multe ale chiesti care nu le vedeam