World of Gothic - Forum
Discutii New Rpg - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Discutii New Rpg (/showthread.php?tid=1072)



RE: Discutii New Rpg - old nick - 12-19-2011

(12-19-2011, 09:46 PM)Legend Wrote: LOL,cum am putut sa mi-o iau eu asa de la un batranel Sad, pff Haha.

Tata e mort de-a binelea si in rpg si pe bune din '95. Am vrut doar sa-i aduc un umil omagiu bagandu-l in povestea asta. Ce bine ar fi sa-l aduca cineva inapoi asa cum ai vrut tu. Mersi pentru intentie. Am sucit-o si te-am pus intr-o postura mai neplacuta dar n-am facut-o din rautate, nici eu nici batranelul.Haha


RE: Discutii New Rpg - Robi - 12-19-2011

cum de am ajuns eu sef?Smile


RE: Discutii New Rpg - old nick - 12-19-2011

(12-19-2011, 10:52 PM)roby14 Wrote: cum de am ajuns eu sef?Smile

Pentru ca esti militian. Teoretic esti in subordinea paladinilor, deci esti singurul care poate sa ne reprezinte. Asta daca nu apare Hadog paladinul sau daca nu ti se...intampla ceva.Haha Care general ar sta de vorba cu niste aventurieri prafuiti ca Masaru, Morgen sau Hermit, no offense.Haha
Bineanteles ca esti sef cand vine vorba de autoritati. In restul timpului nu cred ca are cineva curaj sa-l contrazica pe Morgen. Haha


RE: Discutii New Rpg - Robi - 12-19-2011

Haha mda,proasta decizie sa ma pun militiaHaha
epic fail!


RE: Discutii New Rpg - old nick - 12-19-2011

(12-19-2011, 11:02 PM)roby14 Wrote: Haha mda,proasta decizie sa ma pun militiaHaha
epic fail!

Benny, vorbeste odata cu generalii aia sa mergem la culcare. Daca nu, maine imi dai mie armura de militian si ma duc eu sa vorbesc cu ei. Si dupa aia poti sa-ti schimbi armura si sa te faci ce vrei tu. Ce zici?Grin


RE: Discutii New Rpg - Robi - 12-19-2011

am vorbit ma
tu nu citesti?
am zis ca o fo o zis grea bla bla
citeste ma
io nu renunt la benny:p


RE: Discutii New Rpg - old nick - 12-19-2011

(12-19-2011, 11:06 PM)roby14 Wrote: am vorbit ma
tu nu citesti?
am zis ca o fo o zis grea bla bla
citeste ma
io nu renunt la benny:p

Ok. Sorry, my mistake. Nu pot sa vad cand vreau eu, am probleme cu netu'.Haha Ma duc acum sa vad.Smile


RE: Discutii New Rpg - Szekemri - 12-20-2011

Scuze de inactivitate. M-a imbatat Masaru. Haha


RE: Discutii New Rpg - Szekemri - 12-20-2011

Spuneti-mi si mie cum salvam armata din valea minelor? Am citit povestea, dar nu am vazut nimic de asta! Smile O sa mai citesc odata, oricum.


Si am sa va spun ce am promis mai devreme. Dupa ce vom termina rpg-ul, il voi mai aseza eu putin si voi face carti pentru fiecare dintre participanti, ca o amintire. Smile Am vorbit deja cu un coleg de camin, de la doctorat, care imi va face acest favor. Grin


RE: Discutii New Rpg - old nick - 12-20-2011

(12-20-2011, 01:59 PM)Terente Wrote: Spuneti-mi si mie cum salvam armata din valea minelor?

Pai am zis ca armata e in new camp si e blocata de o armata a orcilor care se afla infata portilor. Noi am intrat peste stanca aia care blocheaza raul in dreptul lacului de la intrarea in tabara. Vrem sa atacam direct armata din fata portilor cu infanteria grea si sa scoatem peste stanca infanteria usoara, arcasii si arbaletistii. Cu infanteria usoara (adica cei cu light armor) sa atacam flancul drept al armatei orcilor si cu arcasii sa trecem podul spre locul unde statea Aidan in G1 si sa ii trecem peste deal pe celalalt al al lacului (am pus o poza in rpg). Asa arcasii pot sa traga asupra orcilor pentru ca ii desparte lacul, deci arcasii sunt in siguranta. Trimitem arbaletistii sa pazeasca trecatorile inguste dinspre coliba lui Cavalorn, dinspre orcland si dinspre poteca stancoasa care coboara pana in new camp....Pfiu! Cam asta ar fi. Prindem oastea orcilor intr-un cleste si o zdrobim. Dupa aia ne mutam spre oastea din padure s.a.m.d. Daca ai alta idee acum e momentul s-o spui.Haha
Ce fel de carti zici ca vrei sa faci? PDF sau altceva?Smile