World of Gothic - Forum
Spam Thread Reloaded #3 - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: By the Campfire (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Thread: Spam Thread Reloaded #3 (/showthread.php?tid=1080)



RE: Spam Thread Reloaded (3) - Hegan - 10-10-2011

Si incepemWhat,Warhell nu tuturor le place de Hitler




RE: Spam Thread Reloaded (3) - Zamolxis1 - 10-10-2011

stiu ca daca va spun parerea mea despre asta ma ve-ti considera comunist...dar e doar o parere...eu zic ca acest comunism a fost un lucru bun si in acelasi timp rau..de ce???pentru ca Romania in perioda comunismului producea tot ce avea nevoie,de la masini de spalat la dacii(masini pe care si le permiteau doar directorii si patronii)...camasi ,haine...eu de ex.nu am mai avzut haine romanesti de cand eram mic...problema la comunism era urmatoarea,si-anume ca ceusescu a strans cureaua ...si de aceea toata lumea trebuia sa munceasca,sa se faca economie la curent in fiecare seara,....o alta chestie naspa era painea cu portia,carnea cu portia...si toate alimentele cu portia...si mai ales faptul ca statul detinea tot ce ai...pana si regulile de circulatie erau astfel incat tot timpul soferul sa fie agresorul(Ex:Conducerea pana la evitarea oricarui pericol-nu ai cum sa eviti orice pericol...deorece de exemplu ti se izbeste o cioara de parbriz...si pierzi controlul masinii din cauza lipsei vizibilitatii.
Si lipsa unor libertati,iara a facut ca ...comunismul(scz cacofonia) sa fie o perioada naspa in istorie...desi ceausescu vroia doar ca sa plateasca datoriile tarii facute din cauza pierderii razboiuluiSad...ceea ce a si reusit...va dau exeplu de lucruri care niciun guvernant de-al nostru n-ar reusi sa-l faca nici intr-o suta de ani:Casa Poporului(Palatul Parlamentului)->a doua cladire ca marime din lume dupa Pentagon,Combinatele(Hunedoara,Galati etc.)->de ce combinatele?pentru ca combinatul din hunedoara are doar 10 km intindere...si acum doar 10%din el a ramas in picioare...de fiecare data cand trecem pe langa el tata imi arata niste ruine si imi spune ca acolo a lucrat el cand combinatul era in putere,Casa Scantei,Fabriciile de tractoare care erau niste chestii extrem de cautate la vremea lor,Si in general produsele Romanesti care erau de calitate buna(acum din pacate oriunde te-ai duce nu gasesti decat chinezisme,thailandezisme si taiwanisme...adica cele mai proaste lucruri)Sad...Ceausescu a fost prost ca nu le-a lasat libertate oamenilorSad!
Apropo de rusi...ei si americanii au fost intotdeauna niste tepari si niste cotropitori indirecti deoarece toate tarile care sau luptat cu americanii pentru a-si pastra petrolul,aveau arme rusesti,mult mai bune decat cele americane...cu conditia sa aiba o parte din petrolul tariiSad.


RE: Spam Thread Reloaded (3) - Hegan - 10-10-2011

Ai punctat bine .




RE: Spam Thread Reloaded (3) - g3orge13 - 10-10-2011

Ok, succes! N-am să citesc atât xD


RE: Spam Thread Reloaded (3) - Warhell - 10-10-2011

Sunt intradevar si parti bune ale comunismului, dar din pacate partile rele sunt mult peste cele bune. Cat despre combinatul de la Hunedoara, am fost acolo, chiar vara trecuta, mi se rupea inima vazand ruinele alea, cum Basescu si ceilalti conducatori si-au batut joc de munca altuia.

@Hegan: Tu habar nu ai cine e Hitler, asa ca te rog. Si in plus, m-am referit la altceva, nu la Hitler Haha


RE: Spam Thread Reloaded (3) - Hegan - 10-10-2011

Ba stiu,nu tot dar stiu in mare parte.A fost un om cu calitati si defecte exact ca toata lumea ,calitatile lui erau ca era un bun comandant iar cele rele ca era nazist




RE: Spam Thread Reloaded (3) - Zamolxis1 - 10-10-2011

App de hitler...stii ca Hitler in inchisoare a scris meinkampf...acea carte cica e interzisa in RomaniaHaha...si stii ca Hitler ne-a secat rezervele de petrol in timpul razboiului...de aceea acum mai avem doar jumatate din ele...avand in vedere ca noi si Georgia avem cel mai mult petrol la nivel EuropeanSmile


RE: Spam Thread Reloaded (3) - Warhell - 10-10-2011

(10-10-2011, 08:38 PM)Hegan Wrote: Ba stiu,nu tot dar stiu in mare parte.A fost un om cu calitati si defecte exact ca toata lumea ,calitatile lui erau ca era un bun comandant iar cele rele ca era nazist
=)) Asta inseamna ca tot poporul German din 1933-1945 era defect.

@Zamolxis: Si sti de ce? Pentru ca suntem o tara de p**sti! Si ne-am lasat dusi de Hitler, ca mno..noi suntem p**sti, iar cand ne-am dat seama, am intors armele. Tot asa. Ma urasc ca sunt roman, imi urasc istoria, imi urasc viata, si urasc faptul ca nu sunt neamt.

Scuzati-mi limbajul.
Am simtit nevoia sa ma descarc...cumva.


RE: Spam Thread Reloaded (3) - Hegan - 10-10-2011

Continua sa visezi,orice vis se indeplineste ,doar sa astepti.




RE: Spam Thread Reloaded (3) - Warhell - 10-10-2011

(10-10-2011, 08:57 PM)Hegan Wrote: Continua sa visezi,orice vis se indeplineste ,doar sa astepti.

Iti bati joc de mine, ok. Nu am sa uit cuvintele astea Andrei.