World of Gothic - Forum
Vreu sa traduc un mod.... - Printable Version

+- World of Gothic - Forum (https://worldofgothic.ro/forum)
+-- Forum: The tavern (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: The Orc Cemetery (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=31)
+---- Forum: Arhiva Gothic (https://worldofgothic.ro/forum/forumdisplay.php?fid=83)
+---- Thread: Vreu sa traduc un mod.... (/showthread.php?tid=2409)

Pages: 1 2


Vreu sa traduc un mod.... - IOANNAI - 03-03-2012

Salutare! M-am hotarat sa traduc un mod in romana si as avea nevoie de ajutor. Desi nu stiu prea bine en cred ca cu google translator as putea face fata traducerii. Iata care sunt punctele din planul pe care-l am si care implica si ajutorul vostru:
1. Alegerea modului (oscilez intre mod Diccuric si Valaya).
2. Am nevoie de scripturile in en ale modului ales.
3. Cineva dupa ce-am terminat de tradus sa reia tot ce-am facut si sa-mi gaseasca eventualele greseli (corectura) + terminarea traducerii (asta implicand traducerea si a meniului etc.).

Sper sa gasesc intelegere la aceasta comunitate; am destul timp liber asa ca " la munca cu mine!".


RE: Vreu sa traduc un mod.... - Warhell - 03-03-2012

Esti indraznet, dar ai cunostintele necesare pentru a traduce un mod?
Apropo..mai intai de toate, mai bine ceri permisiunea creatorilor modului respectiv.


RE: Vreu sa traduc un mod.... - IOANNAI - 03-03-2012

(03-03-2012, 11:38 AM)Warhell Wrote: Esti indraznet, dar ai cunostintele necesare pentru a traduce un mod?
Apropo..mai intai de toate, mai bine ceri permisiunea creatorilor modului respectiv.


Deci am cam spus tot ce era de spus in primul post...
acum daca aleg sa zicem Diccuric nu poate cineva sa vb cu ei sa le ceara permisiunea apoi sa-mi faca rost si de scripturiile in en. Apoi eu traduc (schimb) dialogurile si le dau mai departe la cineva sa finalizeze. Cam asta e ideea.


deci am gasit asta pe pagina celor de la diccuric ...
The script files of Diccuric. At some parts, they lack of comments, but they should be interesting for mod developpers to find some hinds. As for the rest of Diccuric, you are allowed to do every non-commercial things with them that comes to your mind

acum am scripturile dar sunt in germana mi le-ar trebui in en

nu stiu dar pe forumul asta primesc greu raspuns
poate e prea putin populat


RE: Vreu sa traduc un mod.... - Szekemri - 03-03-2012

(03-03-2012, 11:38 AM)Warhell Wrote: Esti indraznet, dar ai cunostintele necesare pentru a traduce un mod?
Apropo..mai intai de toate, mai bine ceri permisiunea creatorilor modului respectiv.

Nu iti trebuie nici o permisiune, iar pentru a traduce un mod nu-ti trebuiesc cunostiinte de modare.
(03-03-2012, 11:30 AM)IOANNAI Wrote: 1. Alegerea modului (oscilez intre mod Diccuric si Valaya).
2. Am nevoie de scripturile in en ale modului ales.
3. Cineva dupa ce-am terminat de tradus sa reia tot ce-am facut si sa-mi gaseasca eventualele greseli (corectura) + terminarea traducerii (asta implicand traducerea si a meniului etc.).

1. Velaya e cel mai indicat.
2. Aici e putin mai greu... Nu stiu care le-au facut publice, dar e posibil.
3. That's not a problem.
(03-03-2012, 11:48 AM)IOANNAI Wrote: nu stiu dar pe forumul asta primesc greu raspuns
poate e prea putin populat

Forumul trece printr-o perioada mai proasta...


RE: Vreu sa traduc un mod.... - IOANNAI - 03-03-2012

da ms. ramane problema cu scripturile in en.




RE: Vreu sa traduc un mod.... - Robi - 03-03-2012

Le poti scoate din mod cu gothic sourcer
Momentan nu am timp sa iti arat cum se face...
Cauta tutoriale pe wog.com
Eu asa am facut cu Dm


RE: Vreu sa traduc un mod.... - arbitrer - 03-04-2012

Vrea sa te intreb eu ceva IOANNAI.

Daca voi reusi cumva sa termin modul meu ma poti ajuta sa-l traduc in engleza? Smile


RE: Vreu sa traduc un mod.... - soul of darkness - 03-04-2012

google translate ?


RE: Vreu sa traduc un mod.... - arbitrer - 03-04-2012

(03-04-2012, 10:25 PM)soul of darknes Wrote: google translate ?

Cine stie ce porcarii ies.


RE: Vreu sa traduc un mod.... - Szekemri - 03-04-2012

(03-04-2012, 10:08 PM)arbitrer Wrote: Vrea sa te intreb eu ceva IOANNAI.

Daca voi reusi cumva sa termin modul meu ma poti ajuta sa-l traduc in engleza? Smile

Daca reusesti sa termini modul, promit sa ti-l traduc eu in engleza. Intotdeauna au fost probleme pe forum cu moderii voluntari...