Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walkthrough Gothic 1 (:articol în limba română:)
#7
Ei stai, cine spune ca am terminat?! Haha
CHAPTER 5 : GUARDIANS OF THE PORTAL

* WAY INTO THE SLEEPER'S TEMPLE
Quest-o-Misiunea Grin va incepe cu adevarat de abia in acest Capitol, cum am specificat ultima data. Prima data dupa ce ati intrat in Chapter 5, mergeti la Ur-Shak, care acum se afla la intrarea in Orctown. El va va putea desena pe harta Coloniei The Orclands. De asemenea, cand il intrebati cum sa intrati in templu, el va va spune doua cai: sa luati Teleporter Spell cu care treceti de grilajul de la iesirea templului; sau sa luati Figurina de pe stalpul acela cu patru samani, cu care deschideti poarta (actionand un "lever/winch"). Pe orci ii puteti fie omora, fie trece de ei cu Ulu-Mulu. Odata intrati, va trebui sa sariti peste o prapastie, sa omorati niste scheleti si un Schelet Mag. Apoi, veti intampina niste grilaje, una mai subterana si doua mai obisnuite chiar una langa alta. Intre cele doua specificate mai sus, se afla un perete pe care sunt trei semne. Nu conteaza forma sau marimea lor, ci culoarea si ordinea aranjarii: Rosu-Galben-Albastru. Se intampla sa fie chiar culorile steagului nostru Grin. Veti mai gasi o camera cu trei blocuri in rolul de Winch, fiecare marcat cu un semn; ideea e sa folositi winch-urile inordinea corecta, care se afla pe peretele prezentat adineaori. Portile se vor deschide. Veti fi intampinati pe cealalta parte de aceeasi grupare ca de inainte. Acolo, veti vedea 2 camere spre stanga, un sant spre dreapta, si niste piloni care duc undeva sus. Mergeti in prima camera de la stanga. Inauntru se vor afla, pe langa un Guard Temple, doua Winch-uri de tipul nou. Use them. Una dinre ele va inchide gratiile si va declansa o capcana: tavanul va cobora incet, strivindu-te in cele din urma. Exista o scapare: o scobitura din perete unde te poti ascunde. Cealalta chestie va ridica pilonii, si va deschide celelalte 2 usi (pe care le vei vedea intr-un "filmulet". Intra in cea de a doua camera, unde te vei confrunta cu primul tau Orc Undead Shaman din 5. Deoarece e cam incet, n-ar trebui sa puna probleme. SPOILER - Fiecare Orc Undead Shaman da 8000 exp. Dupa ce iei sabia lui, foloseste-o in patratul inscriptionat de pe jos ca sa te eliberezi. ATENTIE! pe masa din mijlocul incaperii, daca te urci vei fi omarat de un stalp ce coboara rapid din perete. Urmatorul Shaman se afla sus cum urci pe piloni si intri in camera. De data asta, ca sa iesi va trebui sa sari pe niste tepi dintro groapa si acolo se va afla un buton care va deschide poarta. Urmatorul shaman este cel pe care il vei gasi in nu prea complicatul dar intunecosul sant. Dupa ce ai procedat cu acestia vei ajunge explorand, in cele din urma la niste gratii pazite de doi Temple Minecrawlers si Gor Boba, un templar nebun. Dupa ce le faci felul, dute in incaperea din stanga, cea cu gauri de tepi pe jos. Dupa numeroase semne de pe pereti (reprezentand arcasi care trag intr-un patrat de pe perete), vei observa si tu un patrrat identic pe un perete in care, cand vei trage, se va deschide o scobitura in caramizi, unde tu va trebui sa fugi sau vei fi omorat instantaneu de tepii de pe jos.Dupa ce ei coboara, iesi si trage in al doilea semn si camera alaturata se va deschide. De aici, foloseste Winch-urile ca sa deschizi, in cele din final, gratiile. SESAM DESCHIDETE! Dupa o si mai lunga explorare, vei ajunge la al patrulea shaman, care se afla intr-o constructie in mijlocul lavei. Folosind Winch-urile vei rula un pod catre constructie. Pentru a trece de acei "tepi ai mortii", inconjoara constructia si intra printr-o crapatura mare din perete. Pe langa sabia shamanului, care nuti va fi de nici un folos, vei gasi Strange Sword care este defapt Uriziel. Ura! Reintoarce-te la Xardas, care va identifica Uriziel si iti va cere sa spui cum a fost calatoria. Dupa INCA un lung Bla-bla-bla, Xardas iti va zice ca poate reincarca Uriziel si te va trimite intre timp ce el face formula, pentru a cauta o armura mai buna pentru tine. Aceasta o vei gasi in turnul lui scufundat sub apa, intr-un chest pe care il deschizi cu cheia primita de la mentorul tau. Vei gasi de asemenea Teleport to The Magicians of Fire. Formula e gata ... si la fel si tu. Dar unde s-o aplici? In New Camp la Ore Mound! Milten te va ajuta. Dar dupa ce termini teleporteaza-te direct afara din New Camp, caci Saturas va deveni ostil. Chapterul se va termina. Aha! Uriziel + Ore Armor + Old Camp = Sweet Revenge. Deci feel free to rip out all that is moving inside Old Camp. Intr-un sfarsit, Daca il eliberezi pe Stone din carcera folosind cheia pe care o poti lua de la Gomez, omorandul si primind 1000 exp, vei primi optiunea de a alege dintre trei cadouri. Alege imbunatatirea armurii, fara indoiala. DONE. Prepare for The Fight! Wink

END OF CHAPTER 5
BEGGINING OF CHAPTER 6
Fighting back!...
replyReply


Messages In This Thread
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-06-2011, 10:49 AM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-06-2011, 06:28 PM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-07-2011, 10:42 AM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-08-2011, 02:05 PM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-09-2011, 11:11 AM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-23-2011, 07:26 AM
RE: Tutorial Misiuni Gothic 1 - by Dastan - 09-23-2011, 03:12 PM

Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Exclamation Walkthrough Gothic 3 (:articol in limba romana:) Dastan 16 16,912 01-28-2017, 12:42 AM
Last Post: Marius Titulescu
  Sa jucam Gothic 2 NotR! - by Cyrus Cyrus35 4 2,435 06-27-2014, 02:52 PM
Last Post: Cyrus35
Exclamation Sa jucam Gothic! - by Cyrus Cyrus35 39 16,985 06-11-2014, 12:23 AM
Last Post: Cyrus35
  Sa jucam Gothic 1! - by Jerry Jerry 8 3,055 03-10-2014, 10:42 AM
Last Post: Edd
  3 intrebari din Gothic 1 AndreiZago28 3 2,171 01-24-2014, 10:17 AM
Last Post: meph144
  Seria Gothic 1(Ro) Sekeer:/ 9 3,802 09-10-2013, 09:37 PM
Last Post: Robi
  Walktrough Gothic 1 in romana ! (Noi venitii sa traga un ochi pe aici) Warhell 22 9,770 07-21-2013, 05:40 PM
Last Post: Cloaked
  Seria Gothic in Lb Romana(HD] ajerkgaming 3 2,811 04-13-2013, 12:47 PM
Last Post: ajerkgaming
  Sa jucam Gothic II - by Robi Robi 11 5,336 03-20-2013, 04:46 PM
Last Post: Robi
Exclamation Gothic 2: sfaturi si trucuri Hegan 1 3,841 11-07-2011, 03:17 PM
Last Post: Hegan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)