Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic - forgettable???
#11
@necro:mai lasa teoria si gandeeste pozitiv Wink
@edg:eu l-am teriminat de 9 ori si inca mai pot de multe ori Haha
@pepe:tocmai Wink eu nu voi uita niciodata Gothic fiindca atunci cand m-am pus sa joc pentru prima oara Gothic 2 parca simteam ceva cu totul diferit chiar daca nu aveam habar nimic de el nici engleza nu stiam :| si am avut marele noroc in viata sa dau peste el fiindca pana atunci nu am jucat nici un rpg doar shootere si strategii si norocul era ca am intrebat pe unu , fiind plictisit de moarte pe atunci ca nu aveam ce sa joc Grin , i-am zis "Tu ce jocuri mai ai ?" si prin perioada aia el si-a luat revista level (alt noroc ca daca nu lua revista nu aflam de Gothic 2) si a zis ca la revista i-a dat un joc si acela era "Gothic 2" l-am incercat eu mia placut dar la inceput mam plictisit repede de el nici la cap 2 n-am ajuns apoi peste un timp mi-a cazut in mana Gothic 1 am zis sa-l incerc am ajuns la cap 2 si mam lasat de el ...m-am plictisit si de el Haha.iar peste un timp m-am apucat de Gohic 2 ca eramn totusi curios sa vad ce-i cu el lam terminat mi s-a parut excelent apoi mi-a venit doru de Gothic 1 din cauza ca-mi placea sa ma plimb prin mina veche Haha nush de ce Haha l-am terminat n-am inteles totul apoi am mai terminat Gothic 1 de vreo 3-4 ori (aparand si patchul in limba romana m-am bucurat foarte mult ce pot sa spun ) si am inteles povestea apoi am jucat Gothic 2 notr l-am inteles aproape tot apoi am mai jucat de vreo 5-6 ori Gothic 1(nimic nu se compara cu el ) apoi a aparut si patchul cu traducerea la Gothic 2 notr l-am terminat si am inteles totul perfect apoi vad ca este si Gothic 3 si salivam dupa el da` cu Pc-u meu abia rula Gothic 2 apoi dupa vreo 1-2 ani am ajns la 1 gb ram si placa video care o am acuma Grin si l-am terminat si pe el Grin.
tin sa mentionez ca aveam 2 prieteni care au jucat si terminat si ei Gothic 1 si 2 si au incercat si 3 si le mergea dar tot timpul au renuntat ziceau ca e prea mare jocu Haha si aveau calculator de 5 ori mai bun ca al meu acuma cand a aparut assassin`s creed zice ca-i mai fain asta ...... mda si se mai considera fan Gothic Haha povestea de la assassin creed 1 si 2 e ca un pichinez pe langa Gothic care e ca un pitbul
[Image: 242idki.png]
replyReply
#12
(07-26-2010, 02:24 PM)carnage12 Wrote: @necro:mai lasa teoria si gandeeste pozitiv Wink

Poate tu preferi sa zici ca iti vei aminti mereu despre Gothic, asa ca sa arati altora cat de mult iti place acest joc, sau cat de mult vrei sa iti placa, dar eu prefer sa fiu sincer. Daca pentru tine adevarul reprezinta o simpla teorie, atunci nu vreau sa stiu ce parere ai despre minciuna.
replyReply
#13
de aia cred ca sunt nefericiti geniile Haha
[Image: 242idki.png]
replyReply
#14
Daca asta era un apropo despre mine, atunci trebuie sa te dezamagesc spunandu-ti ca nu sunt nefericit. Grin Haha
replyReply
#15
ok da` gandeste si tu pozitiv Wink
[Image: 242idki.png]
replyReply
#16
Necro, povestea la ac 1 si 2 e buna , putin cam complicata daca joci prima oara! Chiar daca si la ac1 sfarstiul te-o lasat ":|"

PAi ce sa zic! Ca si carnage , de plictiseala am aflat si eu de gothic 1! de la o colega ea zicea ca e cu topoare si altele , ma gandeam ceva gen "the suffering" doar ca mai calm Haha! Prima oara cand am jucat gothic, era pe o rasnita de pc, deci nu faceam mofturi! Imi placea! Mi-a placut din prima, chiar daca engleza mea era la pamant! Stiu ca cel mai greu quest al meu era sa intru fratie ca nu stiam ce trebuie sa fac cu magia aia sleep! Nu stiam pe cine sa adorm Haha!
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#17
Logic.
Pana si dupa moarte cu tot cu cele doua tipuri de gandaci ai sai Grin (ala NPC si ala "tehnic").
Fighting back!...
replyReply
#18
Gothic forgettable? Printre primele mele thread-uri.Smirk

Pai cum n-am mai jucat Gothic de ~ 2 ani, inca ma simt in stare sa cunosc majoritatea questurilor, numele personajelor, dialoguri din joc, drumurile pe derost. Adevarat este ca si cand am jucat am jucat enorm de mult si poate asta e motivul. Dar pana la 40 de ani tot nu cred ca o sa uit ca am jucat jocul asta. Si cand mi se pare ca o sa uit, o sa zic asa la copchil: "Baiete, ia tu jocu' asta de acum 30 de ani si joaca-te."
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#19
(08-19-2011, 08:31 PM)Terente Wrote: Gothic forgettable? Printre primele mele thread-uri.Smirk

Pai cum n-am mai jucat Gothic de ~ 2 ani, inca ma simt in stare sa cunosc majoritatea questurilor, numele personajelor, dialoguri din joc, drumurile pe derost. Adevarat este ca si cand am jucat am jucat enorm de mult si poate asta e motivul. Dar pana la 40 de ani tot nu cred ca o sa uit ca am jucat jocul asta. Si cand mi se pare ca o sa uit, o sa zic asa la copchil: "Baiete, ia tu jocu' asta de acum 30 de ani si joaca-te."

Pana la 40?Eu cred ca-l voi juca cu placere si pe la 80, daca apuc Haha.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#20
80 de ani, prea mult...Eu ma refeream la faptul ca nu o sa uit ca am jucat Gothic pana la 40 de ani, dar timpul probabil nu-mi va mai permite sa joc G-serie de la ~25 de ani incolo.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 8,103 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 496 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,115 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,637 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,112 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,165 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,579 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,531 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,279 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,248 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)