World of Gothic - Forum

Full Version: Discutii Zilnice #3
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Teoria relativitatii spune ca orice merge mai repede ca lumina POATE (doar poate, e foarte improbabil) calatori inapoi in timp (de fapt e destul de aiurea, cand mergi cu viteza luminii, timpul curge mai incet pentru tine, deci fata de ceilalti mergi inapoi in timp, nu e chiar faza cu intoarcerea in vremea dinozaurilorHaha).

Eu personal nu cred ca a fost depasita, deoarece un corp (oricat de mic) la viteza luminii are masa infinita, deci densitate infinita, ceea ce ar insemna o gaura neagra (si din cate vad, inca mai suntem pe aiciHaha)
Am mers odată cu viteza luminii... dar am îmbătrânit, m-am speriat şi am lasa-o baltă.
(09-25-2011, 01:57 AM)g3orge13 Wrote: [ -> ]Am mers odată cu viteza luminii... dar am îmbătrânit, m-am speriat şi am lasa-o baltă.

Haha=))
Ideea e: ca am avut o profa de engleza in liceu...geniala profa. Tanara, frumoasa, inteligenta. Ea pe langa ca ne-a invatat engleza cum nici un alt prof. nu cred ca ar putea, introducand metode noi ca in strainatate sa zicem...din cand in cand cand ne vedea posomorati sau comportandu-ne ciudat, tineam 2 ore de dezvateri despre religie, viata, fizica etc., uitand de scoala si bullshit.

Ea ne spunea ca generatia noastra va prinde sfarsitul lumii, desi in generatia asta se include si fiica ei... Si eu sunt de aceeasi parere.

Facem un thread despre asa ceva? Fizica, viata chestii de genul? Aveti onoarea. Wink
(09-25-2011, 11:17 AM)Terente Wrote: [ -> ]Ideea e: ca am avut o profa de engleza in liceu...geniala profa. Tanara, frumoasa, inteligenta. Ea pe langa ca ne-a invatat engleza cum nici un alt prof. nu cred ca ar putea, introducand metode noi ca in strainatate sa zicem...din cand in cand cand ne vedea posomorati sau comportandu-ne ciudat, tineam 2 ore de dezvateri despre religie, viata, fizica etc., uitand de scoala si bullshit.

hi 5, m8Haha
am si eu o profa de genu asta, daca nu prea avem chef de ore sau avem alte motive obscure sa nu facem ora, vorbim de problemele vietii (coincidenta, e tot de englezaHaha)
(09-25-2011, 12:13 PM)Raven Wrote: [ -> ]
(09-25-2011, 11:17 AM)Terente Wrote: [ -> ]Ideea e: ca am avut o profa de engleza in liceu...geniala profa. Tanara, frumoasa, inteligenta. Ea pe langa ca ne-a invatat engleza cum nici un alt prof. nu cred ca ar putea, introducand metode noi ca in strainatate sa zicem...din cand in cand cand ne vedea posomorati sau comportandu-ne ciudat, tineam 2 ore de dezvateri despre religie, viata, fizica etc., uitand de scoala si bullshit.

hi 5, m8Haha
am si eu o profa de genu asta, daca nu prea avem chef de ore sau avem alte motive obscure sa nu facem ora, vorbim de problemele vietii (coincidenta, e tot de englezaHaha)

Concluzie: Profele de engleza sunt tari.
Eu aveam o profa de romana care cand nu avea chef de ora (niciodata nu a avut, mai exact) ne povestea despre cum este ea era muza lui Florin Piersic si cum o suna el cateodata. Asta bineinteles dupa ce ne intreba daca e frumoasa si dupa ce se dadea cu ruj. Tineti minte: nu era miss, nici tanara, doar desteapta. Haha

Tineti minte in clasa a 12-a cand aveam bacul, tot cu asta o tinea. Nicio lectie nu ne-a predat...Haha
Fac io threadu să-mi dai puncte de activitate.:X
Acum ca a inceput scoala nu mai sunt prea activ,internatu vieţii,trist nui asa?
(09-25-2011, 03:09 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Acum ca a inceput scoala nu mai sunt prea activ,internatu vieţii,trist nui asa?

Incep si eu scoala in cateva zile, dar eu debia astept. :X Haha Tot la camin stau si eu.
Cred ca tu esti singuru care se bucura ca incepe scoalaHaha