World of Gothic - Forum

Full Version: Modding problem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(12-02-2011, 04:46 PM)Dastan Wrote: [ -> ]Da eu Haha

Ma gandeam eu ca ai gresit undeva...Smile
apropo de unde pot lua zen si mashes?
greu mai e in spaceru astaHaha
(12-02-2011, 04:49 PM)roby14 Wrote: [ -> ]apropo de unde pot lua zen si mashes?
greu mai e in spaceru astaHaha

E chiar usor...faci sa ti se vada harta, zona defapt din harta in care vrei sa inserezi ceva, alegi obiectul si-l pui.
(12-02-2011, 04:49 PM)roby14 Wrote: [ -> ]apropo de unde pot lua zen si mashes?
greu mai e in spaceru astaHaha

Uita-te aici http://www.worldofgothic.com/dl/?go=dlfile&fileid=124
Desi e pentru g2, e cam acelasi lucru. Zen-urile si mesh-ele tot in folderul jocului, trebuie decat sa le cauti putin.Grin Zen-urile au deja waipointuri pe care le poti folosi, vob-uri, items, etc.
Dureaza prea mult reparse scripts la Gothic 1...Nu prea imi place.
Nu imi insereaza NPC-ul facut.
Deci, am facut npc-ul, am schimb doar numele, id-ul si locurile in care scria "Daily routine", le-am pus dupa id (adica 999) si dupa numele ales de mine (adica Eric), l-am salvat in format ".d", am intrat in startup, am adaugat acolo npc-ul creat de mine (aici am o intrebare, cum sa salvez acest fisier? Ca ii read only), am intrat in gothicstartermod, am bifat reparse all scripts, am intrat in ambele variante (gothicgame.ini, si defaultmod.ini) pe rand, dar in ambele limba mi s-a schimbat in germana (in afara de audio), iar npc-ul nu apare... Am uitat cumva ceva sau am gresit ceva?
pai stai
la startup,click dreapta,properties,si debifeaza readonlySmile
Un mic tutorial despre introducerea unui waypoint in zen. pentru Gothic1.
In afara de waypoint-uri, se poate crea un startpoint diferit (adica jocul incepe intr-un loc ales de tine, nu in lacul de la marginea barierei), se pot introduce items incepand cu ciuperci si terminand cu arme, etc.Smile


[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RrYPDDpiCco&feature=youtu.be [/video]

Mda,o problema la spacer
Cand deschid un zen nu se incarca si da not responding,de ce?Sad
(12-03-2011, 07:50 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Mda,o problema la spacer
Cand deschid un zen nu se incarca si da not responding,de ce?Sad

Asta nu stiu...Cu orice zen se intampla la fel? Incearca sa deschizi un zen mai mic, cum ar fi demon tower.
Da,dar mashurile merg
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23