World of Gothic - Forum

Full Version: Gothic vs T.E.S. - contest
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6
Avantaje Gothic vs. avantaje The Elder Scrolls
Tot ceea ce poate fi numit o comparatie intre aceste doua rpg-uri trebuie postat aici.
Ce se poate face in Gothic si nu se poate in TES, & vice-versa.

Voi incepe eu, nu cu ideile mele, ci cu ale altora. ( voi fi echidistantTongue )

Gothic 3 vs Oblivion (from level) :

"Este foarte bine că în Oblivion este un engine fizic şi nu este chiar nicio problemă că în Gothic 3 acesta lipseşte, jocul nu este deloc afectat. E limpede?”

"În jocul din seria TES grafica este minuţios şlefuită, iar efectele vizuale sporesc impresia că tocmai a trecut femeia de serviciu pe acolo şi a şters praful, sau, dimpotrivă, a trecut o echipă de restauratori care au aşezat praf şi mizerie cu profesionalism, ca să dea impresie de autenticitate.”
eu vot pentru oblivion Smile g3 nu mia placut ca oblivionul Tongue
Votez Gothic,indiscutabil.Desi Oblivion a fost mai bine optimizat si mai bine realizat din punct de vedere tehnic,nu are nici sare ,nici piper.Oblivion e un joc sters,lipsit de acel ceva care te tine in fata calculatorului.Singurul lucru care m-a determinat sa-l joc a fost speranta ca de la un moment dat va deveni mai interesant.M-am inselat.De la un moment dat devine complet banal.Gothic 3,din punctul meu de vedere,desi a fost considerat cel mai slab din serie,in ciuda bug-urilor si proastei optimizari,cred ca are acelasi farmec ca primele doua parti,ba chiar si ceva in plus,asa cum ne-au obisnuit cei de la PB.As spune ca Oblivion este o mare realizare tehnica,in timp ce Gothic 3 este o mare realizare artistica,iar eu o prefer pe cea din urma.
Eu aleg Gothic-ul fara nici o ezitare, pentru ca in TES, oricat am incercat, nu am putut gasi atmosfera din Gothic.
Totusi are si TES unele avantaje precum grafica si optimizarea (in oblivion).
Gothic: are personaje memorabile.
Tes: are NPC-uri care se misca ca niste roboti, fara nicio logica.
Cum zicea si cel din Level, totul este mult prea aranjat in TES...In gothic totul e asa cum trebuie sa fie(cu buguri, cu tot).
off :|:|:|:| credeti ce vreti eu sincer nam ce sa mai zic Tongue
(02-05-2011, 04:17 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]off :|:|:|:| credeti ce vreti eu sincer nam ce sa mai zic Tongue

nu zic ca nu s-ar putea sa fie fain...la fel cum la gothic a trebuit un timp de acomodare cu gameplay-ul si cu altele, poate asa trebuie si la TES.
Tu l-ai terminat (TES-urile)?
numai 1 Tongue oblivion celelalte pfff Smile
(02-05-2011, 07:41 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]numai 1 Tongue oblivion celelalte pfff Smile

si gothic-uri cate ai terminat? Tongue
toate inafara de g3 fg si arcania Haha
(02-05-2011, 11:35 PM)Cryssalis Wrote: [ -> ]toate inafara de g3 fg si arcania Haha

Deci ti-a placut mai mult Gothic-ul, daca le-ai terminat pe toateTongue.
Apropo, la dificultate care e mai greu? Ca nu am prea jucat Tes-urile.
Pages: 1 2 3 4 5 6