Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
#91
foarte, cateodata stau si ma gandesc : " de ce tocmai aici m-am nascut , de ce nu in alta parte dar fix in ROmania!"
[Image: 242idki.png]
replyReply
#92
(11-13-2010, 08:25 PM)carnage12 Wrote: foarte, cateodata stau si ma gandesc : " de ce tocmai aici m-am nascut , de ce nu in alta parte dar fix in ROmania!"

de ce?? hmmm...soarta...oricum putea fi si mai rau...deci nu fi asa negativist...preferai sa te fi nascut in Iran sau Vietnam sau etc...sau in World Trade Center, pe data de 11?? sau in China? unde e mai multa lume decat in toata lumea...?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#93
sa stii ca m-am gandit si la partea rea, dar nu inteleg de ce in aici m-am nascut
[Image: 242idki.png]
replyReply
#94
(11-13-2010, 05:14 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Ce sa te astepti de la o tara in care Fernando de la Caransebes e mai cunoscut ca Eliade (si asta e o realitate pentru 40% din populatie...) ???
E bine sa faci parte din ceilalti 60% si vei pleca intr-o alta tara...
Stiati ca :doar 41% din romani sunt absolvenţi de liceu, iar 27% de facultate?
Dar mai stiati ca : 5% din rromi sunt absolvenţi de liceu, iar 2% de facultate?
Interesant, nu??

da ,interesant Grin dar ce se intampla cu cei 93% de tigani? Smile aia stau si cauta in gunoaie sau la cersit Haha.
replyReply
#95
27 % e foarte mult; consecinta a numarului mare de facultati de 2 bani de la noi; tinerii trebuie sa priceapa ca nu e o rusine sa nu ai facultate, exista si alte scoli; sunt atatea domenii care au nevoie de oameni pregatiti, dar la noi toti ies manageri de duzina si se vaita ca n-au serviciu; ca absolent de liceu nu tebuie sa te simti complexat ca-l vezi pe cutarescu laudandu-se ca e la nu stiu ce Spiru Haret si gata, hai si eu, neaparat tre sa fac o fac.
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#96
Interesante discutii in Poiana asta a lui Iocan!
Old nick, as vrea sa stiu ce crezi tu ca s-ar fi intamplat cu Romania daca am fi fost de partea cealalta si am fi luat ajutor prin planul Marshall. Noi am luat un imprumut american dar putin mai tarziu.
Cryssalis tu ai facut niste clasamente dar nu ai mentionat punctele importante: poluarea este mare in principal din cauza industriei(arderea), in special americana. Si nu pe locul 5 trebuie sa pui furtul in Romania...sportul asta e cireasa de pe tortul "De ce n-o ducem noi bine". Si e practicat pe faţă, in nesimtitre, prin "investitii", in mare parte de rahat...
In sfarsit, si eu sustin ca ar fi fost cam tot aia daca nu era Base, doar ca erau altii care profitau si altii se uitau...
Si am mai zis de ce suntem ultimii in invatamantul din EU: pentru ca statistica a fost facuta in functie de notele nationale... asa ca..
replyReply
#97
daca ar fi algeri maine Smile pe cine ati vota presedinte Haha 1)Cryssalis 2) Basescu 3)Vadim Tudor 4) Crin Antonescu 5)Femia de serviciu 6) Vecina de la 4 7) Mircea Badea 8) Boc 9)Udrea 10)Geoana 11)Ponta 12) Pe tine Haha Haha Haha
replyReply
#98
(11-16-2010, 08:38 PM)Cryssalis Wrote: daca ar fi algeri maine Smile pe cine ati vota presedinte Haha 1)Cryssalis 2) Basescu 3)Vadim Tudor 4) Crin Antonescu 5)Femia de serviciu 6) Vecina de la 4 7) Mircea Badea 8) Boc 9)Udrea 10)Geoana 11)Ponta 12) Pe tine Haha Haha Haha

var1,5,6,12 si vb serios..bn acum depinde de circumstante....cine e femeia de serviciu,vecina de la 4 etc...eu stiu cine sunt...deci primul as fi euHaha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#99
eu zambest si zic ca putea sa fie si mai rau.
puteam muri dracu la nastere, puteam sa ma nasc prin irak, kazakhstan, turkmenistan, china
sau mai naspa, in tarile sarace din africa...

si din punct de vedere a tarii... da, romania este o tara de tot rahatul [de ala turcesc b-)] ca sa nu zic cuvantul ala similar care incepe cu c si se termina in acat. :">
=))
oricum, asta este. nu putem schimba asta. cel putin nu acum. daca o sa ne tiram mai tarziu din tara, o sa fie alegerea noastra. pana atunci, noi sa fim sanatosi.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
(11-16-2010, 12:04 AM)Havoc Wrote: Old nick, as vrea sa stiu ce crezi tu ca s-ar fi intamplat cu Romania daca am fi fost de partea cealalta si am fi luat ajutor prin planul Marshall. Noi am luat un imprumut american dar putin mai tarziu.

Prin planul Marshall americanii nu au vrut decat sa-i controleze pe japonezi.Nu au reusit.Japonezii nu s-au lasat pacaliti si s-au pus pe treaba.Noi nu am fi beneficiat niciodata de planul Marshall pentru ca nu avem nimic de oferit.Americanii isi baga nasul numai unde au de supt.De la noi nu vor decat inchisori pentru prizonierii lor.Sa ne scufunde si mai mult in rahat.Adica sa ne "ajute" sa ne scufundam mai repede.Pentru ca ne meritam soarta.Suntem lasi si oportunisti.De-asta nu suntem "de partea cealalta" cum spui tu.E trist,dar adevarat.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 26,670 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)