Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 1'2' Secrete Fara frica!!!!
Eu am terminat quest-ul The Stranger cel cu 6 parti a si probabil ca stiti deja dar ati vazut pestera acea de dupa cascada di G1? Aceeaexact dupa lacul din New Camp puteti gasi acolo un Healing Scroll si un chest. Sau tot la raul acela acolo langa podul acela co Bridge Guards este un damb cu un scavanger. Exista o mica pestera sub acel damb cautati. Ooo... sau in G3 sub turnul (farul) de langa Ardea chiar pe plaja ingusta (nu locul in care au acostat nameless hero si prietenii lui ci pe cealalta parte a stancii trebuie inotat acolo) exista o pestera cu goblini si 4 Ogres si ceva Chest inauntru nu am putut intra totusi ma omoreau. A si tot in G3 este un loc dupa Rock Portal mai exact un deal a carui inclinatie ar trebui sa te faca sa aluneci si totusi exista un punct (sau mai degraba o linie) pe care NH in loc sa alunece la "alergare usoara" urca ca si cum ar "alerga rapid" (stiti ca sunt trei viteze de deplasare in G3 : mers, alergare usoara si fuga) nu pare cine stie ce dar e ciudat. Ca sa treci de Rock Portal nu e complicat doar urca-te pe muntii din jur si traverseaza-i.
Fighting back!...
replyReply
pai secretul meu e cam asa:nu sunt sigur daca e in notr numai dar incercati langa lighthouse stiti e o grota cu shadowbeats ei bine prin apropiere pe acolo este o alta pestera dar nu e nimeni in ea cred ca a fost a unui vrajitor sau a lui jack ca era aclchemy breanch are un zid de otel dar cu buguri sau cheats treceti de el bafta!

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
Nope, exista un quest legat de asta, doi fermieri, Vino si inca unul, ceva cu E, de la ferma lui Akil, au facut studii legate de vin acolo. Daca ai un borcan cu grasime de molerat poti intra in pestera. Have fun!

In Gothic 3, dar dupa ce puneti un patch dintre cele mai noi, exista un quest secundar asemanator celui din G1, "The Stranger". In schimb, in acesta gasiti o gramada de obiecte folositoare.
replyReply
Cine stie unele secrete ceva mai ascunse nu conteaza ca ii gothic 1 sau 2 ori ce fel de secret si ca ii itemu cutare in locu cutare spunetii.
Sa incep eo hmm...
Spre black troll acolo unde ii golemu ala dupa el ii un pod in stanga lui parca era o arbaleta ceva destul de tare... si nsite potiuni in G2 si o tablita da parca numa in NotR si chestia aia cu intratu in castel prin apa cand primesti 500 exp sa vad cine stie sa se dezlantuie aicea Smile
replyReply
Sa te ascunzi in butoi in Gothic 1.
Posterul cu femeia nuda.
Cum sa treci de orice usa cu ajutorul transformarilor.
...nu-mi amintesc dar am stiut o gramada.
replyReply
Singurul posibil secret ascuns este cel cu vrajitoarea din ziua 99. Daca ar fi adevarat si l-am descoperi ar fi ceva fascinant.

Urmareste si secretele de mai sus si poate nu le vei stii pe toate. De exemplu masina din jhakendar, mesajul din valley of the mines de dupa zidul orcilor.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
stiati ca milten are lvl 999 si diego devine mag de foc dupa ce old mine cade si esti dat afara din tabara?

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
stai ce vrajitaore in ziua 99 ? si cum te bagi in butoi ?
Apropo ma cum scot si sabia si torta ca in G2 merge cu scaunu ma puneam pe scaun cu torta si scoteam sabia si aveam si torta si sabia Wink
replyReply
Vechiul meu thread. *tears*
replyReply
Se poate efectua mersul pe motocicleta. In MARVIN, sariti de pe o stanca (fara acrobatics) si tineti apasat r. Eroul se va opri in aer intr-o postura ca si cum ar merge pe motocicleta. Apasati k continuu si vedeti ce se intampla. Merge si cu acrobatics dar va sta in aer pe burta.

Se poate umbla pe pereti. Luati un Pickaxe, sariti pe o stanca, si in momentul in care atingeti stanca, apasati repetat Ctrl+Sageata Jos. Astfel, eroul se va apara, titandu-l pe stanca. Sariti imediat rapid dupa ce ati lasat tastele, si repetati. See what hapens.

Tot in marvin, daca ai o torta, si te urci pe o casa, insa doar cat sa te prinzi cu mainile (adica ti apasat Alt, apesi scurt Sageata Sus, iar eroul sar si sta atarnat de margine), si daca apoi apesi h (care iti scade viata), avand torta in mana, vei incepe sa arzi si eroul va atarna deodata pe orizontala in loc de verticala, de parca ar pluti.

Poate voi face un vidoe cu trick-uri si hints, si sa contina si "joc de elita" si momente de neuitat. POATE. Wink
Fighting back!...
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 60 9,068 06-19-2024, 08:04 PM
Last Post: cornel
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 545 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,212 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,716 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,180 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,218 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,617 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,729 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,328 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,586 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)