Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
România, te iubesc?
#61
Iubirea nu poate muri,vreti poezi de Eminescu?

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#62
Eu am fost ceva mai inventiv
Show Content
replyReply
#63
stiu eu
Show Content
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#64
Cum ar putea cineva sa pretinda altora sa iubeasca tara asta atata timp cat ideea unora despre iubire se naste si...moare in pantaloni?
Romania, te iubesc pentru ce-ai fi putut deveni dupa decembrie '89, o tara locuita de oameni mandri si muncitori.
Romania, (te) iubesc pentru ce-ai devenit, o tara locuita de viitori emigranti care viseaza la covrigii din coada cainilor de pe alte meleaguri.


replyReply
#65
Sa nu mai vad postari de genul. Nu spun cine, Hegan. Pune si tu macar in spoiler...

Daca intr-un thread serios facem dinastea...-> Romania (te) iubesc.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#66
Bine,cine are vreun cd deal unui muzician roman(daca va plac)

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#67
Nu ne placiii... Wink

Sa ne mentinem la subiect. Nu-mi place muzica populara romaneasca. Nu-mi plac superstitiile romanesti si altele.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#68
Quote:Nu-mi place muzica populara romaneasca. Nu-mi plac superstitiile romanesti si altele.
Nici mie...
Totuşi, avem şi muzică bună:
Altar, Fără Zahăr, Pavel StratanHaha, Cassa Loco, repări
Poate vom învăţa să facem şi filme...vreodată
replyReply
#69
sincer eu sunt printre putinii care iubesc aceasta tara...si stiu ca daca sunt hotarat si reusesc sa ajung un judecator...pot ramane in aceasta tara...avand un salariu extrem de bun si o meserie nici foarte grea nici foarte usoara.
si apropo de copiii de bani gata...cunosc din aceia nesimtiti la care le dau capace in fiecare pauza...si dinaia de treaba...sincer colegul meu de banca din clasa a7-a8a si cel mai bun prieten al meu ii baiat de bani gata...si vreau sa spun ca ma inteleg super bine cu el si e foarte de treaba...Wink
Bah degeaba zic unii ca e o tara urata...din potriva romania e o tara frumoasa atata ca tiganii,hotia,prostia si curveala ne orbesc pe noi ...iar noi cetatenii in loc sa vedem partea plina a paharului o vedem mereu pe cea goala...
Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#70
Citeşte toate mesajele. Am vorbit şi de "Partea goală" cât şi despre "partea plină". Normal că discutăm întâi de cele rele. Astea domină
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  La mulţi ani, România! Szekemri 39 11,926 12-05-2012, 08:23 PM
Last Post: Carnage
Exclamation WORLDOFGOTHIC ROMÂNIA: THE RETURNING Szekemri 88 28,030 03-24-2012, 10:29 AM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 13 Guest(s)