Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipa 1 - discutii
Lasa, ca si eu am stat vreo 4 ore sa aflu cum se baga harta, l-am stresat pe oldnicu juma de ziHaha.
Dar pana la urma am reusit si acuma nu mai am problemeGrin.
replyReply
deci nu pot sa inteleg de ce nu imi apare npc-ul!! si de ce cand ii dau insert din consola, apare npc-ul si se duce la rutina!
Care sa fie problema?
Tot ce gasesc in tutorial-ele de pe forum imi este inutil pentru ca stiu sa fac npc.uri, dialoguri,misiuni etc.
iar acum in loc sa incep sa lucrez la questuri pt mod sau si pierd timpul, iar asta ma DISPERĂ! Haha

@roby @terente
voi de unde aveti g2?
Stiu ca e ilegal sa vb de torente si restu, eu recunosc am toata seria(g1,g2+notr,g3) dintr-un pachet de pe filelist.
e adevarat ca g2-ul e diferit(in sensul ca) fata de g2gold cumparat cu revista level acum multi ani. Momentan nu stiu unde imi este dvdul original.
Sa fie de la versiunea crack-uita problema?
(moderatori indurati, pt ca altfel nu putem continua concursul, cand va fi public threadul asta, voi sterge postarea.)
replyReply
Eu am gothic II gold edition, aia de pe gog.com luat de pe filelist..
replyReply
si la tine merg npcurile? Si tot fara erori si alte mizerii?
Btw tot in germana e si la tine jocu dupa ce bagi scripturile? Starteru si spaceru? Grin
replyReply
(03-13-2013, 02:34 PM)Cyrus35 Wrote: si la tine merg npcurile? Si tot fara erori si alte mizerii?
Btw tot in germana e si la tine jocu dupa ce bagi scripturile? Starteru si spaceru? Grin

A fost in germana prima data, dar dupa ce am dat reperse scripts in spacer s-a facut inapoi in engleza....si da, merge sa bag npc-uri, pentru ca mereu am avut aceasta versiune......acum nu am incerc sa inserez....
Chiar nu am idee ce faci gresit..Santaa
replyReply
(03-13-2013, 11:54 AM)Cyrus35 Wrote: voi de unde aveti g2?
Stiu ca e ilegal sa vb de torente si restu, eu recunosc am toata seria(g1,g2+notr,g3) dintr-un pachet de pe filelist.
e adevarat ca g2-ul e diferit(in sensul ca) fata de g2gold cumparat cu revista level acum multi ani. Momentan nu stiu unde imi este dvdul original.
Sa fie de la versiunea crack-uita problema?
(moderatori indurati, pt ca altfel nu putem continua concursul, cand va fi public threadul asta, voi sterge postarea.)

Eu am versiunea http://torrentz.eu/e0b6bdf492e2ea646f990...a8efca109c.

Aia.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
(03-13-2013, 02:36 PM)roby14 Wrote:
(03-13-2013, 02:34 PM)Cyrus35 Wrote: si la tine merg npcurile? Si tot fara erori si alte mizerii?
Btw tot in germana e si la tine jocu dupa ce bagi scripturile? Starteru si spaceru? Grin

A fost in germana prima data, dar dupa ce am dat reperse scripts in spacer s-a facut inapoi in engleza....si da, merge sa bag npc-uri, pentru ca mereu am avut aceasta versiune......acum nu am incerc sa inserez....
Chiar nu am idee ce faci gresit..Santaa

oricum am vazut ca tu la loading screen ai imaginea cu orcu, ehh la versiunea mea de gothic cand am loading screen ramane imaginea cu magicienii :-??
replyReply
Nu cred ca are legatura...
replyReply
Eu zic sa ne facem un plan. Un plan cu ce trebuie sa facem.

Incep eu:

1. Sa gasim problema din G-ul lui Cyrus, care nu poate insera npc-uri.
2. Sa imi spuneti cum ati vrea sa arate o armura. Culoare, stil etc. Eu am sa ma apuc sa le fac in photoshop si 3ds max mesha.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
ma gandeam asa:
woodcuter stanley(loser-ul) - sa aiba armura de smith(sorţul ala fara tricou), binenteles cu o culoare "murdara" si invechită spre gri, ca de putregai.
Majoritatea npcurilor as vrea sa aiba nuanta spre gri in imbracamintea lor. Mai ales cele cu haine(nu armuri) gen mineri, taietorul de lemne, smith, femeile.
Pt vânatoru Wild ma gandeam la o armura din blana de lup, shadowbeast si alte animale. Deci nush, singura armura din blana la care ma gandesc e de mercenar. Astept propuneri. Bineinteles schimband culeara blanii cu cea de shadowbeast. Pt misiunea hrana pt sat,dupa vanatoarea cu wild, el iti va confectiona o armura ca a lui.(3 blani lupi, 1 blana shadowbeast)
garzile nu vor avea toti armuri la fel. Doar seful garzilor Gareth, are armura de militia high si mana dreapta Lucas, are militia medium. Groth garda poarta sud, militia low. Si ceilalti 4 gardieni nush ce armuri ceva low tot asa.
Raen firemage high
Valaar firemage medium peticit cu nuante de blue spre gri ca pt watermage.
Mi.a ramas ierbaru-ucenic vanator cu un leather armor facuta pt el de Wild.

armuri pt erou: Cnd incepe jocu el e in chiloti, in cufar niste haine de cetatean(cu nuanta de gri), apoi femeia nr 6 ii da leather coat. Apoi Wild ii face armura ca a lui, mai gaseste una in swamp ramasa de la naufragiu ceva gen militia high ruginita şi ultima in ruinele de langa raen, ceva ce duce a orc.
Here u go! Grin
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)