Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
România, te iubesc?
Da, la fix!
Sup
replyReply
Nu.
Show Content
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
De acord
replyReply
hai ca-ti spun...dacii...istoria noastra,sarmizegetusa,retezatul,castelele,delta,fagarasul,bucegii,vatra dornei,neamtu,dunarea...etc....apropo sa stii ca americanii sunt defapt urmasii colonistitlor...si majoritatea colonistilor erau dejectiile din europa,care erau certati cu legea pt infractiuni...nu ati vazut ca in america sunt numai nebuni,ca americanii in fiecare an incearca sa jefuiasca petrol prin tot felul de smecherii???...plus ca eu nu am vazut in america vreo lucrare impresionant(de arta)...aaa vei spune zgarie norii...eu nu vad nimic impresionant in zgarie nori...penntru ca toti zgarie norii au forma dreptunghiulara...in europa vei vedea tot felul de cladiri superbe ...gen catedrala notre dame...sau sa dau un exemplu in tara noastra,e mausoleul facut in cinstea eroilor din primul razboi...si mai multe...Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
Ha ha! Dacii? Istoria noastra? Sarmisegetusa? Haha Hai serios, tu consideri ca bosorogii aia buni de nimic care au pierdut razboiul intr-o singura lupta ne fac pe noi sa fim mandrii? Care nu au fost in stare sa apere un oras? TAPAE?! Sa fiu sincer, eu pe aia nu ii conisder stramosii mei, ii consider niste nimicuri care au pierdut razboiale fara drept de apel, asta si dupa ce Domitian le-a construit ziduri si i-a facut foarte puternici! Ha ha..daci..Haha.

Bucegii(Babele si Sfinxul)? Ce's cu ei? S-a bagat omul? NU! A fost facut de natura, ce a fost creat de natura, e a naturii, nu a nostru, la fel si celelalte..

Eu sunt de parere ca America e un stat de n ori mai bun ca Romania, au format niste orase care in Romania nu vor exista niciodata, au castigat al 2-lea razboi mondial, si mai multe chestii.

Te gandesti la Germania? Nu? Daca da, ai raspunsul la intrebarile tale cateva pagini mai inapoi.
Sup
replyReply
Macar aia au fost oameni buni,si nu uita ca prin venele tale inca le mai ai sangele si ori cum Germania a pierdur chiar daca a capturat multe tari inpotriva la doua tari.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
(10-31-2011, 06:12 PM)Warhell Wrote: Ha ha! Dacii? Istoria noastra? Sarmisegetusa? Haha Hai serios, tu consideri ca bosorogii aia buni de nimic care au pierdut razboiul intr-o singura lupta ne fac pe noi sa fim mandrii? Care nu au fost in stare sa apere un oras? TAPAE?! Sa fiu sincer, eu pe aia nu ii conisder stramosii mei, ii consider niste nimicuri care au pierdut razboiale fara drept de apel, asta si dupa ce Domitian le-a construit ziduri si i-a facut foarte puternici! Ha ha..daci..Haha.

Bucegii(Babele si Sfinxul)? Ce's cu ei? S-a bagat omul? NU! A fost facut de natura, ce a fost creat de natura, e a naturii, nu a nostru, la fel si celelalte..

Eu sunt de parere ca America e un stat de n ori mai bun ca Romania, au format niste orase care in Romania nu vor exista niciodata, au castigat al 2-lea razboi mondial, si mai multe chestii.

Te gandesti la Germania? Nu? Daca da, ai raspunsul la intrebarile tale cateva pagini mai inapoi.

Nu stiu ce traume ti-au marcat trista existenta, dar n-ar trebui sa fii lasat sa debitezi asemenea tampenii. Sa-ti renegi originea e cea mai imputita nesimtire pe care poate s-o exprime un element de teapa ta.
Nici n-ai putea sa-i consideri stramosii tai pentru ca nu exista comparatie intre ei si tine. Or fi pierdut ei razboiul intr-o singura lupta, dar macar s-au batut, in timp ce tu pupi in fund o figura de trista amintire careia nici nu vreau sa-i rostesc numele. Mai dai si citate din "mareata opera" a tiranului, culmea, despre libertate...Stii ce le facea tradatorilor monstrul pe care-l ridici in slavi? Tradatorule!
Sa-ti fie rusine(dinu patriciu)!>Grin
replyReply
Da, asta sunt eu si imi urasc tara si stramosii. Spune orice vrei, nu ma poti schimba.

Si da, stiu ce le facea Hitler tradatorilor, tradatorilor care au distrus Germania si care meritau sa moara.

Si dupa ce ai dedus tu de acolo, sunt un nesimtit, probabil cel mai nesimtit roman Smile.
Sup
replyReply
(10-31-2011, 10:08 PM)Warhell Wrote: Da, asta sunt eu si imi urasc tara si stramosii. Spune orice vrei, nu ma poti schimba.

Si da, stiu ce le facea Hitler tradatorilor, tradatorilor care au distrus Germania si care meritau sa moara.

Si dupa ce ai dedus tu de acolo, sunt un nesimtit, probabil cel mai nesimtit roman Smile.

Nici nu esti roman, esti un pericol social. Ar trebui sa fii inchis pentru ca expui idei sovine pe un forum accesibil copiilor. Dar ar trebui sa te inchida in germania sa mananci painea lor, nu pe asta muncita de bosorogii pe care ii detesti.
replyReply
bah warhell ai grija ca prin cele spuse ma ranesti profund...cum adica ba dacii au fost niste bosorogi buni de nimica...ca as fii in stare sa-l bat pana nu se mai ridica pe ala care mi-ar spune asa ceva in fataSad...cand dacii plecau la lupta cu zambetul pe buze,fericiti ca va urma sa moara si sa ajunga la zeitatea lor...cand s-au purtat luptele cu dacii romanii vorbeau pe ascuns in roma ...ca dacia nu va fii niciodata cucerita,cum poti spune asa ceva despre daci cand ei au fost numiti cei mai drepti si mai curajosi dintre traci???cum poti spune asa ceva despre stramosii tai paganule...cum poti admira imaginea unui nenorocit care a omorat milioane de oameni nevinovati???cand ii ardea de vii si faceau sapun din ei???cum poti spune ca el este un erou cand a distrus atatea familii,atatia parinti si atatia copii???minunile noastre naturale nu le vei gasi niciunde...de ce???pt ca sunt unice...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  La mulţi ani, România! Szekemri 39 10,595 12-05-2012, 08:23 PM
Last Post: Carnage
Exclamation WORLDOFGOTHIC ROMÂNIA: THE RETURNING Szekemri 88 25,517 03-24-2012, 10:29 AM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)