Thread Rating:
  • 5 Vote(s) - 4.4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii Zilnice #1
este un joc genial [mie asa mi se pare] pacat ca este doar in rusa... dar asa in rusa, am inteles si am jucat in stil barbar Haha
beng. cautati putin si va interesati Smile
.Chorus Romance says Good Night.
Sa nu fac offtopic in threadu' : Is Barack Hussein Obama the Anti-Christ?
mai bine postez aici.

(10-20-2009, 08:16 PM)Necro Wrote: Si Hestia, in legatura cu rep -1 pe care mi-ai dat-o:

"(-2)Pentru ca te lauzi prea mult cu religiozitatea ta. (+1) La cap. Gothic ai mai multa experienta."

"Lăudaţi-vă cu numele cel sfânt al Lui" (Psalmul 104 versetul 3) --- Deci reputatia pe care am primita nu este justificata, in alte cuvinte este o forma de razbunare a ta fata de mine pentru ca cred in Dumnezeu sau pentru ca sunt de partea lui Dumnezeu...

Nu stiu de ce ai impresia ca sunt ateu, nu m-am legat de zeitati, tot ce spun este ca asa zisii 'oameni ai domnului' is falsi.
Nu am facut remarca fiindca te lauzi cu dumnezeu, am facut remarca fiindca te dai mare crestin - este o diferenta.
Nu iti urasc dumnezeul si nu am motive sa urasc pe cineva din motive religioase.
Razbunare !? Faptul ca am aratat un aspect negativ nu inseamna ca urasc o anumita persoana - unde dai si unde crapa !
Nu am sa ma razbun pe careva nici daca as fi insultat, sunt imun la insulte.
Prin urmare reputatia primita este justificata si am impresia ca te-a deranjat f mult, interesant.

"Pentru atitudinea ta critica la adresa celorlalti, si pentru ca atunci cand nu reusesti ceva, te razbuni pe altii."
Multi am mai criticat in tot forumul asta in afara de tine si Carnage, oare ce mi-am propus si nu am reusit? ma razbun ... mmm oare eu sunt cel care am primit bad REP m-am ofticat si am tzapat si eu cu bad REP?


(10-20-2009, 09:58 PM)Necro Wrote: Dar tie iti convine sa-ti de-a cineva rep negativa fara motiv bine intemeiat? [cu toate ca le pot sterge...]
Este interesant cum ceva banalitati ca si Rep se iau foarte in serios pe aici pe forum, probabil ca tin de foame.

Si pentru Carnage ca sa inteleaga si el ceva: Dude nu am nimic special cu tine, dar ma uitam asa intr-o zi prin posturi/thread-uri am vazut gramezi de offtopic/spam/posthunting si mi-a atras atentia un lucru, la rep nimeni nu te-a atentionat de chestiile care le faci si pana acum toti au impartit numai laude. Sa-mi spuna cineva ca n-am dreptate, este ca vorbesti in plus si fara folos deseori?
Prietenul cel mai bun este cel care iti arata unde gresesti Wink
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
(10-21-2009, 12:56 AM)Hestia Wrote: Nu am facut remarca fiindca te lauzi cu dumnezeu, am facut remarca fiindca te dai mare crestin - este o diferenta.
[quote='Hestia' pid='16004' dateline='1256075805']
Esti un ipocrit daca pretinzi ca esti cu adevarat crestin/religios fiindca mergi la biserica/casa lui dumnezeu, citesti fraze din biblie, strigi in stanga si-n dreapta ca dumnezeu e asa si asa (ma refer la aspectele pozitive).

Daca strig "in stanga si-n dreapta ca dumnezeu e asa si asa (ma refer la aspectele pozitive)" asta nu inseamna ca ma laud, asta inseamna ca-L laud pe Dumnezeu ... daca nici aici nu-ti da-i seama...

(10-21-2009, 12:56 AM)Hestia Wrote: Prin urmare reputatia primita este justificata si am impresia ca te-a deranjat f mult, interesant.

Fa un experiment: da rep negativa la 30-40 de membri de pe forum (dintre cei activi) si apoi sa vezi ce iubit vei fi pe forum ... reputatia este un lucru minor care are UNEORI impact major asupra user-ului respectiv [normal, daca reflecta adevarul]

(10-21-2009, 12:56 AM)Hestia Wrote: Multi am mai criticat in tot forumul asta in afara de tine si Carnage, oare ce mi-am propus si nu am reusit?

Ti-ai propus, ca si altii, sa dovedesti ca Dumnezeu nu exista. Ai vazut ca eu nu sunt de aceeasi parere cu tine si ... NEGATIVE REP
Ba te lauzi prin faptul ca spui toate lucrurile astea crestinesti dar sunt sigur ca numai unele aspecte le pui in aplicare.
Ma uimeste faptul ca atunci cand vad un crestin dinasta adevarat care este jefuit sau poate are un mic accident cu masina cum imediat apeleaza la justitie/politie, "vai doamne sa se faca dreptate" daca ii asa de crestin cum pretinde el nu va uita ca atunci cand cineva ii greseste (nu conteaza gravitatea faptei) sa stie sa ierte si sa o ia de la inceput, crestini materialisti !!.
Da esti ipocrit cand te dai pe langa dumnezeu dar nu te conformezi in totalitate cu evanghelia, si inca o data o spun Isus a fost primul si ultimul crestin - restul manechine.

Quote:
Fa un experiment: da rep negativa la 30-40 de membri de pe forum (dintre cei activi) si apoi sa vezi ce iubit vei fi pe forum ... reputatia este un lucru minor care are UNEORI impact major asupra user-ului respectiv [normal, daca reflecta adevarul]
end Quote

Lol intentia mea nu este sa fiu iubit sau hulit pe acest forum, sincer nici nu ma deranjeaza despre ce cred altii despre mine.
Reputatia are impact major asupra unui user care ii place validarile astea (false sau adevarate) si normal EGO-ul lui trebuie confirmat, ba frate am rep de la 10 useri aualeo ce tare sunt isi zice in sinea sa, saracu user vrea sa fie validat ca si om. Din 20 si ceva de good rep cineva a indraznit sa va dea cate un bad rep si gata s-au speriat, le-am luat rahatul de sub cur si nu mai era acea amorteala era inviorare.
Reputatie e ca si faima si mi se par jocuri prostesti.
Experimentul a fost facut deja si nu am folosit 30-40 membri ci am folosit 2 dintre cei activi si respectivii ma iubesc enorm de mult si reputatia a avut un impact major asupra lor, Carnage saracutul de el s-a speriat asa de mult ca daca avea posibilitatea ma bana, baietel destept stie sa-si apere identitatea de pe NET la fel cum leoaica isi apara puii.
Lol la Hestia =))
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
lol ce ai facut @Hestia de ai -2 la reputatie? (nu de alta da nu am chef sa stau si sa caut prin forum)
[necro`s reply was moved to Religion Thread]
@hestia:uneori da:|
[Image: 242idki.png]
tocmai m-am intors de la balul bobocilor de la liceul 5 [deci nu al meu], sunt rupt de oboseala, am facut un dus [puteam tot a fum], l-am vazut pe grasuXXL pe baricade [b-)] maine trebuie sa merg la scoala, am niste ore oribile, probabil si un test si cred ca o sa ma culc ;Wink in rest am avut o seara excelenta :X
.Chorus Romance says Good Night.
(10-22-2009, 02:04 PM)Raducu Wrote: lol ce ai facut @Hestia de ai -2 la reputatie? (nu de alta da nu am chef sa stau si sa caut prin forum)

Nu-ti pierde timpul cu cautatul ca nu ma afecteaza nici daca am +100 sau - 100 tot pe aici bantui daca am de zis ceva.
@Necro dai quote la o fraza in care vorbeam despre efectul rep asupra ta si spui ca amintec despre a mea. Poate ca nu stii sa disociezi pers a 3-a fata de intai.

Aseara cum schimbam eu programele la TV m-am oprit pe 1 music chanel si incepuse un videoclip cu Hooverphonic - Mad about you. Cum dracu pana acum n-am mai auzit de Hooverphonic, si de ce canalul asta de muzica mai baga si tampenia aia de "lovemeter" care ocupa 40 % din ecran unde doi bastarzi cica indragostiti isi trimit numele si prin nustiu ce magie aberatia de lovemeter le masoara potentialul de iubire? Parca vad ziua fericita/nefericita in care cei doi se vor desparti si la care unul din ei zice: "Eu stiam asta de mult ca se va intampla, LOVEMETER a avut dreptate!"
Numa' ce am facut rost (mmh) de cateva albume "and as i was saying stereo is full of surprises".
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.
(10-21-2009, 12:56 AM)Hestia Wrote: Nu stiu de ce ai impresia ca sunt ateu


Pfff ... Tu crezi in existenta lui Dumnezeu? Prin toate posturile tale despre acest subiect ai raspuns: NU, asta inseamna ca esti impotriva lui Dumnezeu, deci esti ateist (ca doar nu ai alti asa-zisi "dumnezei"). Ce vrei mai mult de atat? Cate mai vrei sa-ti arat sau demonstrez?


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discuţii zilnice - 19.08.2014 -> ... Szekemri 1,000 117,787 03-06-2015, 08:26 PM
Last Post: Hydrax
  Discuţii Zilnice 9 Warhell 1,006 197,526 09-13-2013, 10:09 PM
Last Post: Kristi
  Discutii Zilnice #8 Robi 944 150,030 02-02-2013, 09:40 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii Zilnice #7 Szekemri 980 204,582 10-13-2012, 08:12 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #6 Zamolxis1 949 146,821 07-12-2012, 12:02 PM
Last Post: Robi
  Discuţii Zilnice #5 Carnage 953 157,247 02-14-2012, 06:28 PM
Last Post: Carnage
  Discuţii zilnice #4 Zamolxis1 993 190,887 01-05-2012, 10:51 PM
Last Post: Carnage
  Discutii New Rpg Cryssalis 1,002 301,320 01-05-2012, 08:56 PM
Last Post: Zamolxis1
  Discutii Zilnice #3 Carnage 1,000 222,579 10-18-2011, 07:58 PM
Last Post: Szekemri
  Discutii Zilnice #2 Raducu' 499 80,881 09-04-2011, 11:06 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)