Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Viata pe care o traim
Vine gaura neagra si se termina Haha
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
ce optimist esti Haha
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
gauri negre sa formeaza atunci cand o stea numai are "energie" , ar putea fi o probabiltate sa vina o gaura neagra Smile dar asta sar intampla peste vreo 30000 de ani cand soarele nu va mai avea combustibil Smile ....
replyReply
(11-22-2010, 03:41 PM)Cryssalis Wrote: dar asta sar intampla peste vreo 30000 de ani cand soarele nu va mai avea combustibil Smile ....

E normal ca odata si odata sa dispara si Pamantul... Grin
replyReply
da Sad posibil , dar cel putin nou nu vom apuca acea zi de suferinta , si n o doresc nimanui Sad
[Image: 21b0g8z.jpg]

replyReply
dar se pare ca zilele astea devin din ce in ce mai plictisitoare Haha. parca imi doresc ca sa vina sfarsitul lumii. Dupa cum stiti sfarsitul adica apocalipsa este legat despre o noua lumea "cea nevazuta" Wink
replyReply
(11-22-2010, 03:41 PM)Cryssalis Wrote: peste vreo 30000 de ani cand soarele nu va mai avea combustibil Smile ....

chiar 4 miliarde de ani Tongue
si in plus avem de asteptat pana mananca gaura aia neagra din centru galaxiei si se mareste destul cat sa ne ia si pe noi Grin
deci stati flexati Haha

illidan sau cryssalis sau whatever, sa stii ca intradevar zilele astea devin plictisitoare si de rutina (pana vine craciunu si revelionu...atunci bem bem bem Haha)
as vrea sa se intample ceva naibii in viata asta Sad
de-abia astept sarbatorile Grin
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
(11-23-2010, 01:17 AM)KeNnY_14 Wrote: da Sad posibil , dar cel putin nou nu vom apuca acea zi de suferinta , si n o doresc nimanui Sad

Din cate stiu, tu crezi in Dumnezeu, nu? Atunci de ce esti trist cand e vorba despre distrugerea/autodistrugerea pamantului? Asta trebuie sa se intample.


"Apoi am văzut un cer nou şi un pământ nou; pentru că cerul dintâi şi pământul dintâi pieriseră, şi marea nu mai era." - Apocalipsa 21:1


Asa ca mi nu mie frica de moarte, pentru ca stiu sigur ce se va intampla cu mine dupa ce voi muri. Grin Smile
replyReply
Zile plictisitoare,rutina,discutii despre moarte si gauri negre,distrugerea pamantului,stingerea soarelui,religie ....Cred ca unii dintre noi chiar nu stiu sa pretuiasca viata.Mi se pare totusi normal pentru niste tineri,stiu insa din experienta ca va veni vremea cand unii dintre voi vor regreta timpul pierdut cu discutii generale despre lucruri atat de particulare cum sunt vietile noastre.Cred totusi ca anumite chestiuni legate de religie,apatie si problemele universului sunt oarecum offtopic si ar trebui sa faca obiectul unui thread separat.Si pentru ca deja m-am indepartat de subiectul thread-ului,mi-as permite sa fabulez putin comparand religia cu o gaura neagra pentru care rutina unei zile plictisitoare este de a absorbi pamantul si soarele in bezna ei milenara,din care razbat doar scanteile efemere ale existentei noastre unice,inegalabile,supreme.
replyReply
(11-23-2010, 06:29 PM)old nick Wrote: Zile plictisitoare,rutina,discutii despre moarte si gauri negre,distrugerea pamantului,stingerea soarelui,religie ....Cred ca unii dintre noi chiar nu stiu sa pretuiasca viata.Mi se pare totusi normal pentru niste tineri,stiu insa din experienta ca va veni vremea cand unii dintre voi vor regreta timpul pierdut cu discutii generale despre lucruri atat de particulare cum sunt vietile noastre.

Cum am putea regreta faptul ca discutam despre vietile noastre? E un lucru "particular" ...? Prin generalizare pot spune ca toti membri forumului au un astfel de lucru particular numit "viata", asa ca de ce sa nu discutam putintel si despre el daca avem ocazia... nu vad care e problema... sau doar incerci tu sa fi poetic? Grin Haha

(11-23-2010, 06:29 PM)old nick Wrote: Cred totusi ca anumite chestiuni legate de religie,apatie si problemele universului sunt oarecum offtopic si ar trebui sa faca obiectul unui thread separat.

Thread-ul acesta se numeste "Viata pe care o traim", deci pot sa zic ca "anumite chestiuni legate de religie,apatie si problemele universului" fac parte din viata pe care o traim => subiectul nu e offtopic (faptul de a fi sau nu offtopic este relativ tipului/titlului/subiectului thread-ului).

(11-23-2010, 06:29 PM)old nick Wrote: Si pentru ca deja m-am indepartat de subiectul thread-ului,mi-as permite sa fabulez putin comparand religia cu o gaura neagra pentru care rutina unei zile plictisitoare este de a absorbi pamantul si soarele in bezna ei milenara,din care razbat doar scanteile efemere ale existentei noastre unice,inegalabile,supreme.

Still stupid, although poetic...
Daca ai ajuns la o astfel de concluzie asupra religiei fara nici-un motiv bun, atunci nu iti admir deloc inteligenta... Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Sportul in viata noastra Raducu' 84 28,968 01-15-2012, 02:27 PM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)