Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
România, te iubesc?
#71
Aici interpretezi gresit.

Tu zici ca daca esti miner riscandu-ti viata, nu meriti sa fi platit egal cu unul care a invatat la scoala? Pai minerul si-a invatat slujba lui, ce-i trebuie mai mult. Una mai grea fizic. Minerul poate sa moara, programatorul poate sa moara doar de plictiseala...


Bine ca ai adus vorba.
Romania (te) iubesc pentru felul cum se comporta puterea cu muncitorii de jos.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#72
asculta-ma...romania zici ca e plina de rele da???
Atunci Grecia cum e???America ,care are(scuzati cacofonia)peste 70% infractionalitate cum e???America ,acea tara care are mai multe de jumatate dintre copii obezi din cauza manacarii nesaanatoase cum e???China cea plina de comunism cum e???Italia cea plina de mafie in care oricand daca esti roman iti poate cineva lua glanda d e dupa colt???

Romania nu e urata...tiganii si hotii care o locuiesc o fac asa...dupa cum am spus mai sus...daca ai vointa poti ajunge un judecator...si stiti ca un judecator incepator ia aprox. 70 de milioane lei vechi salariu???si iese la pensie la 45-50 de ani???ca dupa ce prinde experienta poate avea salariu si de 200 de milioane???
Sau un programator...eu am un rpieten progrmator la microsoft...i vreo 15000 de euro...si se ocupa de grafica...mai am un prietn la ubisoft care ia 25000 de euro si se ocupa de grafica si sunetul jocurilor...eu sincer as vrea sa devin ori programator ori judecator...dar e o diferenta intre a vrea si a fii...si dupa cum am sous mai sus iti trebuie vointaWink
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#73
Eu v-am zis ca vreau sa devin detectiv.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#74
N-ai şi vreun preten la EA Games?
replyReply
#75
OFF

nici mie nu-mi place muzica populara.

[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#76
bah sincer...nu am ...doar pe astia doi...i-am cunoscut pe un joc...se numeste s4 league...treab ata daca nu ma creziHaha
Fii sanatos...
Apropo terente...asa e cu clasa de jos dar tara asta are destui muncitori in clasa de jos ...tara asta are nevoie de oameni intelegenti cu creier in cap nu numai de tinichigii...nu ca asta nu ar fii o meserie...dar sunt prea multi care o practica mai ales in romania...Sad
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#77
Are mă destui oameni Inteligenţi, dar preferă să studieze în străinătate... sau să nu studieze deloc.Şti ce bine e să stai degeaba?Haha
replyReply
#78
cunosc acest sport...dar pentru asta mai imi scot si eu caietul pe birou si mai invart putin din el...ca dupaia am toata ziua la dispozitie pentru orice altceva...de ex:sa ies cu prieteni...prietena....etc.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#79
@Zamolxis:

Grecia? Ia uita-te tu la salariile si pensiile lor si apoi raspunde inca o data. Despre asta e vorba.....Suntem o tara plina de oameni saraci.

Si nu vorbesc din afara procesului. Ai mei sunt pensionari si impreuna nu au pensia de 20 de milioane vechi. So, intr-o familie cu 3 copchii, tu cum crezi ca se poate trai? Ok? Nu prea, iti zic io... Noroc ca o plecat norozii pe la facultati si 2 dintre ei traiesc pe cont propriu. Uite randul meu sa ajung la perioada asta a venit. In Romania trebuie sa suferi putin, pana a deveni puternic, dar merita.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#80
nu ma intelege gresit terente...parintii parintilor mei au avut o situatie extrem de jalnica munceau pe rupte campul pentru popa ,ca sa le boteze copilul,pentru invataor...ca sa-l educe,pentru padurar etc.(cum erau oamenii la tara pe perioada monarhiei/comunismului)
eu nu pot sa zic ca am o situatie extrem de buna...pot sa zic ca ma situez undeva la mijloc...eu sincer nu am haine nike...adidas pentru ca tot timpul am considerat ca si hainele luate din piata sau luate de la magazine mai ieftine sunt la fel de bune...si la fel de rezistente...de aceea nu am acceptat niciodata ideea de a da 400 de lei pe o pereche de papuci,1200 pe o geaca de piele si asa mai departe...mai ales ca am un baiat de bani gata pe strada...cu minge jabulanii de 500 lei,bicicleta de 8000de ron...si asa mai departe...stiti care sunt singurii prieteni ai acestui copil???el are 17 ani si umbla cu copii de 7-10 ani...pentru ca cei de varsta mea il marginalizeaza din cauza fitelor pe care le are si din cauza ca se crede foarte smecherSad...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  La mulţi ani, România! Szekemri 39 11,926 12-05-2012, 08:23 PM
Last Post: Carnage
Exclamation WORLDOFGOTHIC ROMÂNIA: THE RETURNING Szekemri 88 28,031 03-24-2012, 10:29 AM
Last Post: Dastan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)