Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sportul in viata noastra
#71
mda...eu primavara si vara nu am saptamana in care sa nu iau vreo unealta din gradina in mana. Cel mai mult imi place la tara...unde ma mai du dupa lemnele cazute si uscate din padure, la cules de porumb. Carat saciSmile! Cosit lucerna.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#72
Eu am practicat Handball pe clasele 5-6. O deplasare in Ungaria si doua in Hunedoara.
Am parasit liceul sportiv pentru ca trebuia sa stau la un prieten dupa ce se terminau orele, iar dupa in loc sa mergem la sala noastra de sport din scoala noastra, mergem in partea aialalta a orasului, la HCC, terminam la 4 si mai mergeam vreun km pana la statia de autobuz..si ma trezeam la 6 dimineata..dar acum nu pot spune ca nu a meritat. M-am inaltat considerabil si totusi..se vede ca am fost sportiv. Nu cred ca am avut vreo absenta.

Show Content
Sup
replyReply
#73
Alba e un oras destul de mic...e putin mai mic decat Hunedoara daca nu e la fel de mare...cunosc zonele de pe langa judecatorie, centrul si cetatea il Alba Iulia!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#74
(01-08-2012, 09:26 PM)Zamolxis1 Wrote: Alba e un oras destul de mic...e putin mai mic decat Hunedoara daca nu e la fel de mare...cunosc zonele de pe langa judecatorie, centrul si cetatea il Alba Iulia!

Asta crezi tu. E mai mare ca Hunedoara. Tongue


-Alba Iulia: [attachment=510]
-Hunedoara: [attachment=511]
Sup
replyReply
#75
e o problema la harta ta...Hunedoara cuprinde si Zlasti, Racastie, Pestisu Mic, Pestisu Mare, Cristur! Pe harta este doar orasul in sine. Mie nu mi s-a parut Alba Iulia ca fiind mare, si totusi am umblat destul de mult cand mergeam cu taicameo. Oricum stiu o cofetarie buna!Smile
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#76
(01-09-2012, 12:01 PM)Zamolxis1 Wrote: Zlasti,

Cum se pronunta cuvantul asta? Mie mi se innoada limba.
[Image: rKewW.jpg]
replyReply
#77
Z l a sh t i...ZlastiHaha...e un satuc la vreo 2-3 kilometrii de castelul Corvinilor!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#78
Okay, sa vorbim despre sport. Cine a jucat oina ?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#79
(01-09-2012, 12:01 PM)Zamolxis1 Wrote: e o problema la harta ta...Hunedoara cuprinde si Zlasti, Racastie, Pestisu Mic, Pestisu Mare, Cristur! Pe harta este doar orasul in sine. Mie nu mi s-a parut Alba Iulia ca fiind mare, si totusi am umblat destul de mult cand mergeam cu taicameo. Oricum stiu o cofetarie buna!Smile

Nu e adevarat. Alea sunt doar si niste sate..asa si Alba Iulia ar cuprinde toate satele din apropiere. Sard, Teleac, Ciugud..

Apropo..si maicamea e tot din Hunedoara. Grin
Ma contrazice si ea ca Hunedoara e mai mare..Haha
Sup
replyReply
#80
pai Hunedoara e mai mareHaha...hai sa ne mutam pe Discutii Zilnice!Smile...Oina...e un fel de baseball romanesc...nu am jucat niciodata care sunt regulile?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Toungue Viata pe care o traim Cryssalis 195 58,449 09-28-2012, 11:07 PM
Last Post: Cryssalis
  Benzile Desenate - Copilaria Noastra Zamolxis1 31 8,301 03-12-2012, 04:54 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)