Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sa jucam Gothic! - by Cyrus [Discutii]
#91
Ok, imi pun aici comentariu pentru ca youtube-ul nu imi da voie sa pun un text asa mare... Am tot notat pe parcursul episodului:
1.E chiar foarte smechera zona acea din mina, stiu ca prima data eram cu torta in manaHaha. Nu stiam eu de light. Dar mi se pare ciudat acea regina, ca nu se poate misca, ar fi fost chiar interesanta lupta daca avea vreo 8 seturi de picioare Smirk
2.pe R te uiti in spate, dar te poti uita doar in timp ce fugi..
3.amuzant ca te tot dadeai in spate cand te bateai cu soparle cu toate ca nu iti scadeau viata delocSmile
4.that free 4 all in padure intre animale, what the hell, nu mi s-a intamplta niciodata, epicGrin
5. Mi-am adus aminte de acea faza: Ce zici de o rasplata.....Ok, multumesc....Haha , e atat de epica conversatia aia..
6.Daca iti aduci aminte, acea potiune de +5 mana ai primit-o de la magicianul de foc pentru ca ai dus scrisoare...Kolom iti da potiuni obisnuite de mana..
7.La fel ca si in viata reala, ne schimbam gandurile cand auzim pretul...Haha
Haha
replyReply
#92
câta commentu'! Haha
replyReply
#93
(03-14-2013, 09:59 PM)Cyrus35 Wrote: câta commentu'! Haha

Eu ma exprim liber intr-un mod mai explicitGrin.
replyReply
#94
cum pot eu sa traduc asta???
Quote:"...through his miserable powers The Sleeper has led us to this place..."

varianta 1:
Quote:"...prin puterile sale nenorocite Sleeper ne-a condus la acest loc..."

varianta 2:
Quote:"...prin puterile sale mizerabile Sleeper ne-a condus la acest loc..."

sau daca aveti alta varianta?
replyReply
#95
Puteri malefice?
replyReply
#96
neah o sa las nenorocite. Pt ca magiile lui aduc nenorociri! :p
replyReply
#97
e ciudat cum de nu posteaza nimeni p-aici decat, roby si cate un moderator care imi spune sa nu mai fac postari la rand Haha)

TREBUIE iar daca TREBUIE inseamna ca TREBUIE VAZUT NEAPARAT episodul asta!!!
altfel ma las de let's play
astept commentarii pe youtube Smile Tongue
replyReply
#98
Atata timp cat ai un fan( adica eu) , taci si nu te plangi!Haha
replyReply
#99
Cateva ganduri, sper sa te ajute:
  • introducerea e cam lunga si cred ca pentru cineva care urmareste fiercare episod la rand, poate deveni enervant; parerea mea e ca ar trebui sa reduci acest interval cat mai mult, eventual sa lasi o singura imagine care sa spuna tot ce e nevoie; in alte cuvinte, keep it short and simple;
  • nu stiu despre restul lumii, dar eu cand ma uit la un Let's Play vreau sa vad doar esentialul, fara alte detalii inutile; de exemplu, ai putea sa treci peste partea de trading (sau cel putin sa fi sigur pe ce vrei sa cumperi si de asemenea sa ai banii necesari ca sa cumperi acel ceva), eventual doar sa mentionezi ce ai cumparat; asta te-ar ajuta sa treci si peste momentele moarte cand trebuie sa mergi dintr-un loc in altul: in acest rastimp vorbesti despre ce arma ai mai cumparat sau ce ai mai facut dar nu e destul de important incat sa mai apara in clip;
    • ca o continuare a acestei idei, fa looting-ul la inamicii morti dupa ce ai facut restul misiunii, si asta e o intreprindere destul de neinteresanta, mai ales cand ai foarte multi inamici;

  • ca veni vorba, pentru calatoriile lungi ai putea sa faci un fast forward pana la destinatie; din experienta de jucator, sunt cele mai plictisitoare momente ale gameplay-ului, si sa vezi pe altcineva facand acest lucru poate fi chiar mai rau; eventual ai putea folosi o harta pentru a arata punctul de plecare si destinatia, astfel incat lumea sa stie unde te duci; evident, pentru zonele in care nu ai ajuns inca nu e cazul sa treci peste calatorii, dar sa mergi de mai multe ori prin acelasi loc devine monoton;
  • nu prea am experienta cu Let's Play-uri (chiar si atunci cand urmaresc unul caut versiuni fara comentarii audio), dar cred ca ar fi bine daca te-ai asigura ca ceea ce spui nu e o improvizatie de moment si este important pentru actiunea jocului; evident, poti sa divaghezi pe o anumita tema, dar pe cat posibil ar trebui sa fi pregatit in prealabil si sa incerci sa te mentii la tema (vezi faptul ca ai inceput sa fredonezi olimpiada, nu da tocmai bine); in vederea asta poti sa faci doua lucruri:
    1. sa adaugi comentariile abia dupa ce ai jucat; in felul asta stii ce se va intampla in continuare si poti sa iti faci un plan mintal cu ce urmeaza sa spui;
    2. iti notezi cateva idei generale pe care sa le atingi pe parcursul clipului: poti sa faci trimiteri catre un personaj, poti sa dai detalii despre jocurile viitoare, sa faci paranteze pe baza unui anumit eveniment care tine doar de lore si nu apare efectiv in joc etc

replyReply
(03-19-2013, 10:15 AM)Cyrus35 Wrote: e ciudat cum de nu posteaza nimeni p-aici decat, roby si cate un moderator care imi spune sa nu mai fac postari la rand Haha)

Consider că dacă e ceva de postat, postăm în secţiunea de comentarii a videoclipului respectiv.
Acest thread avea rostul de sugestii şi alte chestii utile. Nu postări ce ar trebui să apară doar în secţiunea de comentarii a videoclipului.
Sup
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 60 10,765 06-19-2024, 08:04 PM
Last Post: cornel
  Discuţii gothice generale Szekemri 238 84,573 11-30-2022, 04:04 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 691 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,362 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,878 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,327 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,362 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,703 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,939 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,453 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)