Poll: Undead Dragon = Sleeper ???
You do not have permission to vote in this poll.
Da.
40.00%
8 40.00%
Nu.
60.00%
12 60.00%
Total 20 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Undead Dragon = Sleeper ???
#1
The Undead Dragon (alesul lui Beliar, ultimul dragonul din insula in care se afla The Halls of Irdorath) este cu adevarat Sleeper (zeul celor din Sect Camp). Ceea ce spune The Undead Dragon da de banuit. Nu sunt sigur daca este incarnatia lui Sleeper, sau nu. Daca nu, atunci de ce zice ca eroul il cunoaste pe el? ... si inca ceva, dupa ce il omori pe Undead Dragon, el are ceva piatra neagra, nush exact ce e ...

Spuneti-mi parerea voastra: Undead Dragon e incarnatia lui Sleeper? :-?
replyReply
#2
Eu credca Sleeper si Undead Dragon sunt monstri diferiti veniti din dimensiunea lui Beliar. Miam dat seama ca Undead Dragon ar putea fi Beliar insasi
replyReply
#3
Undead Dragon NU este incarnatia lui Sleeper.Daca cititi atenti dialogul dintre NH si UD de la sfrsit NH zice cine esti si UD ii raspunde ca sti cine sunt, uitate inauntrul tauu sau asa ceva...trebuie sa cititi dialogul...
O alta demonstratie ca UD=/=Sleeper se gaseste in ceea ce iti zice Xards la incpeut in Gothic 2, ca cu un ultim strigat a chemat toate creaturile...chiar si dragoni...de aiciputem trage concluzia ca UD si ceilalti dragoni existau cand era si SleeperGrin.
Si in legatura cu ce a zis Raven...mai spun odata...dialogul dintre NH si UD de la final...cititil cu atentie...eu am citit scripturileGrin
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#4
Din afirmatia lui andrei cu siguranta Undead dragon nu este sleeper Smile
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
Mie personal mi-ar fi placut ca UD sa fie Sleeper, dar nu cred ca este. Din ultimele cuvinte ale eroului din Gothic 1 mi-am dat seama ca Sleeper a fost izgonit intr-o dimensiune, din care fireste, nu mai poate reveni. Deci, Undead Dragon =/= Sleeper. Sad
replyReply
#6
DA. sunt unul si acelasi. cred ca mi-am mai batut gura de vreo 2-3 ori pe alte threaduri despre asta =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#7
Nu sunt unul si aceasi citeste ce spune si andrei si fii mai atent la ce vorbeste xardas Grin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
eu am facut scripturile dragonilor, copilasi. si din cate am inteles, cu toate toate variantele, ud este sleeper. si la inceput la g2 cand vorbea xardas, vorbea despre cei din khorinis, nu se stia atunci de Halls of Irdorath. si la sfarsit la g1 a fost alungat in alta dimensiune. si ce? beliar e zeu. poate sa-l ia si sa-l reincarneze in ud.
si eu am fost atent la tot jocul, si daca mi-a scapat ceva, sigur nu mi-a scapat cand am tradus scripturile.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#9
ba man...io am facut scripturile de la UD...si acolo scria clar ca UD nu este SleeperHaha nu mai stiuexact cum zicea...si apropo...de unde or venit cei 4 dragoni?...nu din Halls of Idrorah?...UD era sefu lor...maestrul lor...asa ca el a ramas acolo cu celalalt dragon de foc...cineva mai trebuia sa stea acolo nu?Haha
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#10
ia cauta-ti tu prin forum, ca am mi-am batut gura degeaba. intr-un thread mai vechi am scris de ce UD e sleeper si toate alea. dar nu mai stiu care e.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Templul lui Sleeper kelokata 9 3,155 02-24-2011, 11:06 PM
Last Post: Carnage
  Biff Dragon Hunter thegman 3 1,482 04-08-2010, 02:50 PM
Last Post: Carnage
  Dragon Hunter Maddog 5 1,910 03-09-2010, 08:55 PM
Last Post: rAnk
  Sleeper Ducipal 26 6,800 12-05-2009, 02:11 PM
Last Post: Faby

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)