Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[DISCUTIE] Teoria chibritului - Pepenele
#61
Acum mergi pe vopsit? :|

În plus, aici chiar îţi poţi da seama după radiografie. Deobicei mingile ăstea sunt negre în interior. Deci, evident la radiografii va ieşi negru.
Sup
#62
(10-21-2012, 01:05 PM)Warhell Wrote: Acum mergi pe vopsit? :|

Care e diferenta?

(10-21-2012, 01:05 PM)Warhell Wrote: În plus, aici chiar îţi poţi da seama după radiografie. Deobicei mingile ăstea sunt negre în interior. Deci, evident la radiografii va ieşi negru.

Ba omule, nu am zis cumva ca mingea asta e colorata diferit de celelalte mingi facute de firma aia? What
#63
Dacă iasă negru, e negru...dacă nu e negru, cui îi pasă?
Nu ajungem nicăieri..pentru că mereu găseşti o cale de ieşire când eşti încolţit.
Sup
#64
Discutia asta nu se va termina niciodata daca Kristi o tine in felul asta.Din pepene o da in fructe din fructe o da in obiecte.Poate acuma vezi ca te intreaba ce culoare are sangele omului fara sa il strapungi/penetrezi/spargi/rupi/gauresti pielea
Daca pepenele e copt atunci este rosu si daca e necopt atunci este galben.
#65
(10-21-2012, 01:11 PM)Warhell Wrote: Dacă iasă negru, e negru...dacă nu e negru, cui îi pasă?
Nu ajungem nicăieri..pentru că mereu găseşti o cale de ieşire când eşti încolţit.

Tu ori nu ai inteles ce vreau sa zic ori, ori nu vrei sa intelegi, ori nu esti capabil.
Vrei sa spui ca poti afla culoarea din interior doar daca sti care e culoarea, nu? Poti afla ca e negru, doar daca sti dinainte ca e negru. Daca culoarea din interior e verde, si pe radiografia ta ti se vede o nuanta de gri, atunci habar nu ai care e culoarea adevarata, asa-i? Asta e toata ideea pe care vreau sa te ajut sa o intelegi.

(10-21-2012, 01:13 PM)soul of darknes Wrote: Discutia asta nu se va termina niciodata daca Kristi o tine in felul asta.Din pepene o da in fructe din fructe o da in obiecte.Poate acuma vezi ca te intreaba ce culoare are sangele omului fara sa il strapungi/penetrezi/spargi/rupi/gauresti pielea
Daca pepenele e copt atunci este rosu si daca e necopt atunci este galben.

De acelasi lucru esti si tu vinovat.

Poti afla care e culoare din interiorul unui obiect folosindu-te de tehnologia existenta in ziua de azi (raze x, delta, gamma, aparate cu ultrasunet, radiografii, etc) ? NU. Atunci de ce esti atat de incapatanat si nu vrei sa recunosti asta? Arata-mi tu mie o radiografie care sa contina culorile reale ale obiectului radiografiat!
#66
(10-21-2012, 01:40 PM)Kristi Wrote: De acelasi lucru esti si tu vinovat.

Poti afla care e culoare din interiorul unui obiect folosindu-te de tehnologia existenta in ziua de azi (raze x, delta, gamma, aparate cu ultrasunet, radiografii, etc) ? NU. Atunci de ce esti atat de incapatanat si nu vrei sa recunosti asta? Arata-mi tu mie o radiografie care sa contina culorile reale ale obiectului radiografiat!
Am zis eu cumva de tehnologie?Cred ca cei care au zis de tehnologie sunt Zamolxis si Warhell.
Si de ce sunt si eu vinovat?Ca incerc sa inchei discutia ?
#67
Ok, atunci o sa astept raspunsurile lui Zamolxis si Warhell. Haha
#68
Şi a lui Terente (şi el a spus).. eu renunţ. Nu văd rostul.
Sup
#69
E simplu, te duci, iei un baros si zdrobesti pepenele...nu nici penetrare, nici strapungere, nici decojire...e zdrobire. PUNCT!
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#70
Daca tu consideri ca prin zdrobire coaja ramane intacta atunci ar fi bine sa incheiem discutia aici, nu are rost sa mergem mai departe.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [DISCUTIE] Războiul din Palestina Warhell 7 2,775 11-18-2012, 02:50 PM
Last Post: Robi
  [DISCUTIE] Fenomene Stranii Raducu' 38 11,521 02-17-2012, 07:13 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)