Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 4 - Blasfemie
#1
Personal mi se pare ca Gothic 4 este un FAIL
Serios acum,unde ati mai auzit de un joc care sa puteti merge(nu alerga) doar cu un analog controller?jur ca este o gluma proasta.
Nu poti dormi in pat si sa sectezi timpul zilei care vrei sa te trezesti,nu....acolo poti doar sa te intinzi in pat(asta doar daca activezi in optiuni "roleplay mode"altfel nu te va lasa sa te asezi)si sa stai asa pana realizezi ca e penibil si mai bine faci quest-uri.

Voi ce credeti de Gothic 4?
Daca nu l-ati jucat atunci va sugerez sa nu o faceti,si-au batut joc de seria Gothic

---Nu ma lasa sa editez deci dau reply ---
1.Problema foarte grava cu voice acting-ul ,cand vorbeste cineva,maxilarul se misca pe sistemul "nom-nom-nom"
2.Tot jocul a fost simplificat pentru cei cu retard .Trebuia bagat si un sistem RPG,in combat Hack&slash nu este de ajuns)
3.Fara crafting interactiv
4.Nu exista skill traineri,lucru care deja a stricat si a facut de rusine seria Gothic
5.Prea linear(daca incerci de exemplu sa te duci la un paznic si nu te lasa sa treci te da cu vreo 5 pasi mai in spate si nu exista posibilitati de a gasi alte cai de trecere,totul este facut asa incat sa mergi pe o anumita "ruta")

M-as simti ca un copil in ziua de craciun daca as putea avea lumea din Gothic 3 cu breslele si sentimentul de Gothic 2
Show Content
replyReply
#2
Pai..nu este Gothic e Arcania , daca lasi asteptarile mai jos o sa vezi ca e un joc decent.


Dar ce crezi despre moaca de emo a characterului principal?
replyReply
#3
Haha Pana ca si ajerkGaming a spus ca nu este un Gothic. Deci eu nici nu vreau sa il, cred ca as ramane dezamagit de joc si probabil si de serie.. Deci cum zice si meph e Arcania, sper sa apasa un nou Gothic 4 sau unul 5 care sa recupereze multe.. Si asa Risen 3 e cam aiurea fata de 1. Au pastrat tema de pirati, nu inteleg chestia asta.. Puteau sa faca in asa fel incat sa fie si piratii dar si magicieni si restul, risen 2 numai zic ca e praf rau, pirati. Au stricat seria cu Risen 2.. 3 inca nu am jucat dar am vazut poze si am auzit ca e putin mai jucabil ca 2, dar tot 1 ramane cel mai bun. Aa, si Arcania eu nici nu il consider un Gothic daca e sa o iau normal, a schimbat characterul.. deci e o alta poveste si un alt character asta rezulta un alt joc.
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#4
Da este adevarat ca nu se mai cheama literaly Gothic,dar au schimbat doar titlul,ok....am putut sa ma obijnuiesc cu fata eroului din Gothic 3 dar da-o dracului de treaba,are parul ala zici ca e vreun emokid sau pokemon.
Este un RPG mediocru care-mi face scarba si l-am aruncat dupa o jumatate de ora (incluzand instalarea).
Nu inteleg de ce fac tranzitul asta de la ce era la ce este acum.Chiar imi pare rau ca alta companie a lucrat la joc.
Show Content
replyReply
#5
Lukas,dupa ce joci Gothic 1 si 2,ramai putin dezamagit la Gothic 3,dar la Gothic 4 nu ai cum sa iti mai schimbi opinia in bine,cand au taiat atatea elemente,au pus atatea limite.Ii oribil ,daca il privesti ca un succesor al seriei Gothic,si daca il privesti ca o tranzitie (de la seria Gothic la seria Arcania)ii foarte mediocru..Mi se pare ca un tutorial de RPG pt copiii care nu au jucat niciodata RPG si trebe sa inceapa cu ce ii mai simplu...Aasta e,cum au zis si developerii si de un remake/expansion:nu are cum sa fie mai bun,ca la cat de bune or fost jocurile in 2001-2002,facandu-le din nou cu tehnologia din 2014 asteptarile cresc mult prea mult,si o echipa limitata(la numar si resurse,nu la idei si creativitate!) ca a lor nu face fata cerintelor,si se tem ca vor dezamagii fanii;de asta cred ca nu o sa mai faca niciun Gothic...
"Three can keep a secret, if two of them are dead" ~ Benjamin Franklin
replyReply
#6
Eu nu-l vad ca un succesor doamne fereste,doar ma surprinde in rau in felul in care a "evoluat"
Show Content
replyReply
#7
Heh un thread la care au comentat doar useri relativ noi! Smile hai sa stric asta! Desi era un alt thread in care am discutat asta decizia finala a fost aceeasi, arcania nu e gothic.
replyReply
#8
(09-15-2014, 10:07 PM)Cyrus35 Wrote: arcania nu e gothic.
Nu,e Gothic-WannaBe
"Three can keep a secret, if two of them are dead" ~ Benjamin Franklin
replyReply
#9
Cand ploua se scurge apa in balti Haha
Dar serios, avea grafica mai buna ca risen 3 in 2010.
Nu va place pt ca va asteptati la gothic 4 si ati primit Arcania Grin
replyReply
#10
Pentru un rpg nu e rău, doar ca asteptarile au fost prea mari, iar ei(JW) s.au lăudat cu multe pana sa scoată jocul, au anuntat chiar ca va fi jocul cel mai tare, cu rating de top AAA, de generatie viitoare,etc si a fost un "meh!"
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Mod Gothic 2 Night of the Raven pentru Civilization V Ciocoflender 1 1,202 05-08-2015, 10:24 AM
Last Post: soul of darkness

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)