Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noi idei hilare (sau nu) de modd
#21
A si cand reformatezi PC , nu stii cam ce ai pe el si ce iti trebuie ? Xd
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#22
se poate face un mod pentru gothic 2 notr dar sa fie defapt gothic 3? adik harta toate npc-urile , questurile tot tot dar sa fie pentru gothic 2 notr ....oare se poate?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#23
(04-07-2010, 01:11 PM)carnage12 Wrote: se poate face un mod pentru gothic 2 notr dar sa fie defapt gothic 3? adik harta toate npc-urile , questurile tot tot dar sa fie pentru gothic 2 notr ....oare se poate?

sincer... nu prea cred...
iti dai seama cate NPC-uri sunt in G3?...
ar trebui sa modifici sute de scripturi (si asta consider ca e cea mai plictisitoare parte din editing)....

pe langa problema scripturilor apare problema graficii...
pe langa G1 sau G2 , G3 e un masiv indestructibil. sa modifici texturile si toate prostiile ce tin de grafica ar fi imposibil.

pe langa script si grafica apare o alta problema majora...
m`am holbat si eu prin fisierele G3...
sunt foarte diferite pe langa celelalte G care aveau fisiere asemanatoare...

speranta moare ultima dar in cazul asta... a murit inca de cand te`ai gandit la asta ... fara suparare.
May Gothic rise over your heads
replyReply
#24
eu ma refeream sa faci myrtana cu texturile din gothic 2 nu sa le convertesti pe alea din 3 in 2...
[Image: 242idki.png]
replyReply
#25
frate, vb te rog mai pe intelesul tuturor....

in prima faza am avut impresia ca vrei G3 in G2...
asta implica absolut tot story`ul... NPC-urile, armurile, armele, itemele etc...
aceste scripturi sunt diferite fata de G2.

acum inteleg de la tine ca vrei myrthana... ok... dar cum te vei ocupa de mesh?
pe langa myrthana mai sunt cateva meshe-uri de lucrat... in concluzie, cum ai de gand sa inlocuiesti texturile pe mesh in asa fel incat sa iasa ce ai zis. da`ti seama ca sunt milioane de colturi pe care le poti ezita fara sa vrei si cand vei trece pe acolo cu hero-ul ori iti va aparea un crash al jocului ori incarcarea va fi greoaie. nu sunt un modder profesionist ci amator dar cat tmp vine vb de o lucrare tip programator ma descurc f bine Wink

din punctul meu de vedere ar fi mai bine sa lasi lucrurile asa cum sunt... fiecare sa joace din G1 pana in G3, si mai nou G4.
May Gothic rise over your heads
replyReply
#26
era o idee ce spuneam nu banuiam ca cnv sa o ia in serios .....Grin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#27
Acu ma iei de bou? Haha

na... eu am zis sa imi expun punctul de veedere.... pt ca ceea ce ai propus era echivalent cu faptul "daca o pun pe bunica sa tina in brate o nucleara care explodeaza in 5 sec, bunica nu moare" Haha
May Gothic rise over your heads
replyReply
#28
nu iau pe nimeni de bou Haha

mia placut faza cu bunica Haha
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Atatea planuri, atatea idei, atatea... petredragos 8 1,993 06-23-2009, 12:19 PM
Last Post: ufy

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)