World of Gothic - Forum

Full Version: Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca"
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Orasul din Risen este absolut magnific. Am ramas impresionat. E cel mai frumos loc ce l-am vazut din toate rpg-urile pe care le-am jucat. Desi e o parte din Harbor care mi-a adus aminte cred ca putin prea mult de portul din Gothic 2, dar nici nu mai conteaza. E genial.
The Witcher, KOTOR 1-2, DA Origins, Mass Effect 1
Dragon Age, The Elder Scrolls ( :x ) , Fallout , Diablo . Poate revin cu un edit, nu le mai ţin minte pe toate. :|
Legacy Of Kain series
Diablo nu prea ma fascinat in general ........imi aduce aminte de Revenant ,,, si nu prea imi plac genurile astea de rpg
In afara de seria gothic in care includ si risen si exclud arcania(bineanteles),KotOR 2 chiar m-a lasat cu gura cascata.Desi sfarsitul jocului lasa de dorit,posibilitatile de dezvoltare ale personajului sunt extraordinare.Am jucat KotOR 2 de vreo 5-6 ori si de fiecare data am experimentat situatii noi si diferite .Asta inseamna rpg,dupa parerea mea ,nu impostori gen dragon age,fallout sau tes(astea m-au plictisit rau,asa ca sunt subiectiv cand vorbesc despre ele).

sunt perfect de acord cu tine, mai putin in ce priveste primul Dragon Age; ai incercat si Mass Effect 1? este practic un KOTOR refacut in alt univers, dar totusi un joc bun
(03-15-2011, 08:52 PM)morpheus Wrote: [ -> ]sunt perfect de acord cu tine, mai putin in ce priveste primul Dragon Age; ai incercat si Mass Effect 1? este practic un KOTOR refacut in alt univers, dar totusi un joc bun

Dragon age m-a enervat ca gameplay,am jucat 5 min. si l-am lasat.Mass effect m-a plictisit tot dupa 5 minute de dialog vlaguit,nu m-a convins cu nimic.Nu stiu daca sunt jocuri bune pentru ca nu le-am jucat,decat le-am incercat.KotOR 1 nu m-a impresionat nicidecum.KotOR 2 mi s-a parut exceptional.Un rpg cu un gameplay destul de slabut,cu o grafica mediocra,cu un sfarsit in doi peri,dar cu niste dialoguri fantastice care determina evolutia personajului si a story-ului.De-a dreptul fascinant.
Raspunsul la intrebare este simplu: RISEN!!! Dupa o perioada destul de lunga de jucat, l-am terminat. Intr-un fel imi pare bine ca seria Gothic s-a terminat, pentru ca in momentul actual nu mai avem doar o serie de rpg-uri excelenta, iar cand vedem intrebarea: Stiti vreun joc care seamana cu Gothic, vom avea in sfarsit si un raspuns. RISEN!
Risen este un joc bun, atmosferic, insa are destule minusuri, cel mai grav fiind continutul cap 3,4; cat despre el ca serie de rpg excelenta, cred ca e cam devreme sa se poata spuna asa ceva, cel putin pana apare partea a 2-a; in orice caz, nu poate fi comparat nici de departe cu jocuri precum NWN2 Mask of Betrayer, BG2, Planescape Torment, Gothic 1,2 sau KOTOR
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11