World of Gothic - Forum

Full Version: Multiplayer discuții 2
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Ce ziceti ca acum in capitolul 3 sa iesim cu taberele la atac si sa cucerim teritoriu spre zonele importante? Mai ales ca (Xardas) vrea ca Old Camp sa dispara. Iar daca si liderii participa o sa fie nevoie ori de multi monstrii ori de un "boss" , ca sa fie echilibrat.

Si in zonele cucerite punem NPC oameni (depinde de camp) care sa pazeasca.

Iar Old Camp sa atace spre Swamp dupa un timp , iar noi cei din New sa jucam RP ca si fanaticii din Swamp , ca sa nu avem clasele alea facute degeaba.
pai e mai complicat decat crezi,nu putem baga decat 200 de variabile intr-o functie,deci intr0un script o sa putem face 15-20 boti si deja avem facuti cate 15 in fiecare script,poate sa facem in scriptul principal.

nu sunt facute degeaba,dupa un timp se va face inca o tabara,in swamp,dar momentan cred ca e bine sa jucam asa.
Pai odata ce omoram unii monstrii ii putem scoate definitiv , sau ii reciclam pentru alte zone , nu ar merge asa? Adica bagam doar cand o tabara declara ca ataca un anumit sector.

Si da , bagam in gamemode direct.
adica sa ii facem sa spawneze in alt loc!da,se poate!
Sau ar fi o idee sa facem cate un script pentru fiecare regiune Smile si sa-l activam cand e razboi.
avem deja 5 scripturi bagate,e maxim,nu mai pot fi adaugate altele!
(07-20-2013, 07:40 PM)dorelys Wrote: [ -> ]nu sunt facute degeaba,dupa un timp se va face inca o tabara,in swamp,dar momentan cred ca e bine sa jucam asa.

Mda , dar nu vad cum mai putem baga in poveste , ca a avansat prea mult. Macar sa gasim o chestie logica , mai ales ca locul ala e bantuit de posedati In Game.


Atunci bagam direct in gamemode si gata sa nu ne mai complicam.

Am schitat o harta. Daca luptam mult , in o saptamana o terminam Haha .

Harta
Show Content
Nu a avansat prea mult,putem zice ca niste novici au fost trimisi sa cerceteze tabara si au ramas acolo,consumand ierburile din mlastina si devenind fanatici!

pana una alta sa asteptam si parerile lui terente,ionut,cloaked si restul!
Smile Buna idee . Sa vedem daca o sa vrea cineva sa mearga acolo , cat incercam noi sa facem monstrii pentru zonele negre.
monstrii ii pot face oricand,trebuie doar sa imi fac putin timp liber!
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26