World of Gothic - Forum

Full Version: Multiplayer discussion 3
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Degeaba, acum e inchis, nu era nimeni si iti spun eu ca o sa te plictisesti, nu intra nimeni.
Deschideti-l, daca puteti. Toata lumea pe server.
Mare dreptate are dorelys, o sa deschid serverul maine pe la ce ora vreti, o sa fie deschies cat vreti voi, vreau sa vad ca intra, nu 10 playeri, doar mai mult de 5.
SERVERUL este DESCHIS!
Imi permit si eu o parere cu speranta ca sinceritatea mea nu va supara pe nimeni: serverul e foarte bine realizat din punct de vedere tehnic si Dorel merita toate laudele pentru asta. In rest e o mare plictiseala, din punctul meu de vedere. Totul se rezuma la sapaturi in mina si promovari, asta daca e vreun lider conectat. Cel putin eu atat am vazut si nu mi-a placut. Daca au fost si alte activitati RP-iste probabil ca au fost la fel de anoste si din motivul asta nu mai intra nimeni.
Deci, ce fel de activitati vrei tu sa facem cu trei oameni, dintre care doi abia veniti, adica mineri?

Daca am fi si noi macar 10 pe zi, ar fi fost mai tare, acum ca se salveaza level-ul si experienta, o sa putem avansa, avem npc-uri, daca va plictisiti, o sa va fac garzi si oameni in tabara, care sa va dea misiuni, gen: omoara cinci molerati, dar pentru asta ar trebui sa ne reunim intr-o singura tabara.
Poate ar trebui incercat ceva diferit. Adica o poveste noua, o harta noua, nu stiu. Povestea cu colonia, bariera si minerii e deja cunoscuta de toata lumea. O poveste noua intr-o lume noua poate ar atrage mai multi playeri pe server macar din curiozitate.
Ehh.. nu neaparat, nu suntem singurii care folosim Colonia, dar problema e ca romanilor nu le prea place sa primeasca ordine, cum e pe server. Grin Grin Grin Glumesc. Nu, am inceput ceva, trebuie sa terminam.
Show Content
Show Content
Daca tot se salveaza xp si lvl-ul ar trebui sa bagi o limita minima de level pt o anumita clasa... Ca sa nu mai fie discutii despre avansarea in clasa si restu .... si sa bagi la lideri sau sub-lideri carti cu xp(cu cat e mai grea misiunea cu atat sa dea carte mai mare)....Ex: Sa zicem pt un minat ii dai 100 xp iar pentru omorarea catorva animale 500+ ce iau de la animale, iar in acest fel jucatorii pot avansa chiar daca nu e nimeni pe server sa le dea misiuni.....(Ar trebui sa pui sabii si la mineri si poate cateva potiuni....)
Minerii au sabii, iar pentru minat nu o sa primeasca nimeni nimic, la animale o sa fie in fuctie de animal.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42