World of Gothic - Forum

Full Version: Bancuri: Distracţia de dimineaţă!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
1.La scoala profesoara le spune copiilor ca i-a adus barza
Bula zice: Doamna barza e aia cu ciocul acela mare?
Profesoara: Da
Bula:Si cu picioarele si cu aripile acelea mari?
Profesoara: Da
Bula: Nu f***e tata asa cevaHaha

2. Ion ii zice lu' Maria: Draga adu si tu o bere
Maria: Care sunt cuvintele magice?
Ion: Focus pocus tu muiere marsi in fuga dupa bere Haha
Ce tare e nr 2.HahaHaha
Ai o bere!Haha
Am citit ca fumatul dauneza asa ca ... Mam lasat de fumat
Am citit ca alcoolul dauneaza asa ca.. Mam lasat de baut
Am citit ca sexul dauneaza asa ca... Mam lasat de citit!
HahaHahaHaha
(04-29-2012, 09:05 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Am citit ca fumatul dauneza asa ca ... Mam lasat de fumat
Am citit ca alcoolul dauneaza asa ca.. Mam lasat de baut
Am citit ca sexul dauneaza asa ca... Mam lasat de citit!
HahaHahaHaha

Haha
HahaHaha=))
Am doua glume tari:

1. Vine inspectorul in clasa la Bula. Intreaba cativa copi. La care ridica mana Bula. Si profesoara stia ca va spune porcarii. Dar inspectorul ii spune sa-l asculte.

- Bula, spune o propozitie!

- Maria este depravataHaha.

-Stai jos! Esti pedepsit in pauza!

In pauza profesoara il vede pe Bula cu o ciocolata si zice:

- De unde o ai?

- Mi-a dat-o domnul inspector, sa-i zic unde sta Maria.Haha


2. Profesoara zice copiilor:

- Copii, cand pleaca un vas, faceti cu batista, cand e coada la magazin,, stati la rand, cand doi se bat sunati la politie. Cand e accident cereti ajutor.


La care Bula spune:

- Deci cand pleaca vasul cerem ajutor, cand e accident facem cu batistuta, cand e coada sunam la politie si cand doi se bat stam la randHaha.
Erau altfel le stiam mult mai amuzante prima era asa.

Domnu' Inspector intra frumos in clasa, copii sunt toti ridicati in semn de respect:
-Copii stati jos, acesta este domnul inspector si a venit pentru a vedea cum se desfasoara ora noastra.
-Buun, ei haideti sa ii aratam domnului inspector ce propozitii stim noi sa spunem.
Trei copii ridica mana printre care si Bula:
Profesoara stiind ca Bula va spuna vreo prostie il evita asa ca incerca pe ceilalti doi.
-Mihai zi-ne o propozitie.
-Ana are mere.
-Bravo Mihai. Mai stie cineva vreo propozitie, la care Bula si un coleg ridica mana.
-Zi Vasile.
-Maria are mure.
-Bravo Vasile. Vedeti domn inspector ce copii constinciosi? Mai stie cineva vreo propozitie?
La care Bula ridica mana si se agita din rasputeri in banca pentru a raspunde. Insperctorul vazand ca invatatoarea il evita, ii spune acesteia:
-Ia vreau sa il aud pe baiatul din ultima banca, caci imi pare tare activ si constincios la ore.
-Bine, zi Bula.
-Curva Mita e la piata.
Dupa ora, il trage pe Bula deoparte si ii spune:
-Bula eu te rog frumos sa nu mai vorbesti urat, uite iti dau o ciocolata.
-A nu mai imi trebuie, domnu' inspector mi-a dat un sac ca sa ii spun unde sta Cu*va Mita.
Bancurile sunt mult mai amuzante, daca le spun in viata reala, asa nu au niciun farmec de aceea nu mai prea postez aici bancuri.
Ion si Gheorghe in tren. La un moment dat primesc de la vecinul de compartiment o banana. Nestiind cum se utilizeaza, il urmaresc pe om cum o desface si o desfac si ei. Il urmaresc cum o musca si Ion musca si el, moment in care trenul intra in tunel.

- Gheorghe, ai muscat si tu?
- Nu!
- Nu musca, bă, că orbeşti!
Doi ardeleni taiau o bomba cu fierastraul. Vine al treilea si ii intreaba: "Ma, da' daca explodeaza?

La care ceilalti: "Apai nu-i bai, ca mai avem una!"
Ceva mai vechi, dar inca interesant.


SUBIECTE BAC 2012:

Limba si Literatura Romana
Se da textul: “Ana are mere”.
Pe foaia de examen sau pe o alta hartie pe care o aveti la indemana, servetel, ambalaj de ciocolata, etc. scrieti raspunsul la urmatoarele intrebari:
1. Ce are Ana?
2. Cine are mere?
3. Extrageti cel putin un fruct din text.
4. Desenati un mar.
5. Scrieti un alt nume de fata in afara de Ana. Daca nu va amintiti e bun si un nume de baiat
6. Alcatuiti o scurta compunere in care sa povestiti ce va trece prin cap.
7. Analizati textul in 3-4 pagini, sau la alegere scrieti un banc.


Matematica
1. Aflati valoarea lui x din ecuatia: x = 2.
2. Suma a doua numere este 4. Numerele sunt egale. Aflati macar unul din cele doua numere.
3. Calistrat avea 10 ani cand mama lui l-a ars cu un fier incins pentru ca a luat un 9 la matematica. Cati ani are Calistrat la 2 ani dupa tristul eveniment?
4. Desenati un patrat.
5. Imaginati-va un trunchi de piramida triunghiulara regulata.
6. Puneti in ordine crescatoare numerele: 1,2,3,4,5,6,7,8,9.
7. Ganditi-va la doua numere la alegere si scrieti-l pe cel mai mare.


Istorie
1. Asociati urmatorii sefi de stat cu anii in care au murit: Burebista, Nicolae Ceausescu – 44 i.Hr, 1989 d.Hr.
2. Scrieti un scurt text istoric folosind unul urmatoarele cuvinte: batalie, democratie, Stefan cel Mare, porumb fiert, Decebal, 1600.
3. Faceti un portret al lui Deceneu asa cum vi-l imaginati.
4. Ordonati cronologic urmatoarele evenimente istorice: aparitia omului, Unirea de la 1600, majoratul lui Burebista, Unirea de la 1918.
5. Ce tara s-a format in urma Marii Uniri de la 1918?
6. Deduceti o calitate a domnitorului Radu cel Frumos analizand cu atentie numele acestuia.
7. Analizati comparativ in 2-3, maxim 4 cuvinte domnia de 2 luni a lui Ciubar Voda si cea de 47 de ani a lui Stefan cel Mare in Moldova.
Incercati sa analizati din cel putin 3 perspective si sa construiti un text care sa respecte rigorile unei scrieri istorice cu caracter academic. Depasirea limitei de 4 cuvinte duce la excluderea din examen!


Geografie
1. Comparati din punct de vedere al altitudinii Varful Moldoveanu si Marea Neagra.
2. Enumerati doi vecini ai Romaniei. Daca nu va amintiti, enumerati doi vecini de-ai dumneavoastra de acasa
3. In 7-8 pagini, analizati fauna, flora si relieful complex al statului Vatican.
4. In ce punct cardinal al Romaniei este situata Campia de Vest? Daca nu stiti ce este acela un punct cardinal puteti sa raspundeti “Vest” si sa treceti la subiectul urmator
5. Pasuri si trecatori: Cine a spus “Un pas mic pentru om, un pas mare pentru omenire”?
6. Alegeti variant corecta: Varful Negoiu are altitudinea: a. 2535 metri b. 11 metri c. un miliard de metri d. altitudinea variaza de la o zi la alta.
7. Conform unor masuratori, Varful Omu ar avea altitudinea de 2505m, conform altor masuratori ar avea 2507m. Care credeti ca este varianta corecta. Argumentati.
Pffff...=))
Putem aduna niste exemplare, care nu ar sti sa rezolve chestia astaHaha.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20