Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cum setez jocu ? :(( G3!!!!
#1
Sad 
Sall am in PC urmatoarele : Windows XP professional SP3 AMD Athlon 64 Processor 3000+ 2,0 GB RAM NIVIDA GeForce 6200 256 128 160 G MEMORIE

Vreau sa fac in asa fel incat sa folosesc RAMI, ca nu stiu care setari folosesc RAMI si tot asa.

Cine poate sami spuna cum as putea sal setez MS ( si daca schimb procesoru in Dual core de 2,8 GHz iNtel - Da nam lipiciu ala care se pune intre procesor si ventilator - si daka nui problema)


IN GOTHIC 3!!! ca am uitat sa precizez
#2
(01-06-2012, 05:32 PM)R4zvaNx Wrote: Sall am in PC urmatoarele : Windows XP professional SP3 AMD Athlon 64 Processor 3000+ 2,0 GB RAM NIVIDA GeForce 6200 256 128 160 G MEMORIE

Vreau sa fac in asa fel incat sa folosesc RAMI, ca nu stiu care setari folosesc RAMI si tot asa.

Cine poate sami spuna cum as putea sal setez MS ( si daca schimb procesoru in Dual core de 2,8 GHz iNtel - Da nam lipiciu ala care se pune intre procesor si ventilator - si daka nui problema)


IN GOTHIC 3!!! ca am uitat sa precizez

Nu am inteles despre ce rami vorbesti. Daca ai 2 gb memorie ram e destul. Daca vrei sa inlocuiesti procesorul si nu ai pasta cumpara un tub, e ieftina si se gaseste la magazinele de profil. Dar daca vrei sa inlocuiesti un procesor amd cu unul intel nu vei reusi pentru ca difera socketul, sunt sisteme de prindere diferite, pe scurt nu se poate. Nu prea am inteles care e problema, explica putin mai clar.Smile
#3
Decat sa iti schimbi procesorul mai bine incerci sa ii faci un overclock,nu te costa nimic si e usor de facut.
[Image: 21ozj90.png]
#4
Cei ala overlock ? :}
#5
Overclock este atunci cand iti inpingi procesorul peste limita adica faci un procesor de 2.5 ghz sa ajunga la 2.8 sau 4 ghz daca vrei sa iti faci overclock cauta pe google.
[Image: 21ozj90.png]
#6
(01-06-2012, 06:31 PM)Bv0595 Wrote: Overclock este atunci cand iti inpingi procesorul peste limita adica faci un procesor de 2.5 ghz sa ajunga la 2.8 sau 4 ghz daca vrei sa iti faci overclock cauta pe google.

Cu sistemul pe care l-a descris ar trebui sa mearga jocurile destul de bine, inclusiv G3. Am avut si eu amd athlon 64, nu e nemaipomenit dar nici foarte prost.
#7
mere dar merge la minim Sad( gothic 1.74 ca sal joc in romana
o sa ma uit sa fac un overlock
#8
Uita-te bine inainte sa faci asta. Sa nu-ti arzi totul pe acolo. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#9
Asa e,
mam ducumentat putin si se pare ca overclock-ul poate strica sistemul
in mareste pana la bum
si apoi trebe alt pc
deci faci cum poti
#10
Ce să faci cu NIVIDA GeForce 6200? :|
Orice, numai overclock nu.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)