Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipa 1 - discutii
Nu stiu daca se pune la progres pentru mod, dar e progres pentru mine, ca am descoperit niste chestii noi:
Show Content
replyReply
awesome!
Poti sa faci casa eroului. Dormitoru lui, holul +bucataria si in mansarda dormitorul femeilor.
replyReply
(03-16-2013, 12:10 PM)Cyrus35 Wrote: awesome!
Poti sa faci casa eroului. Dormitoru lui, holul +bucataria si in mansarda dormitorul femeilor.

Santaa
replyReply
@paladin tu ai reusit sa introduci npc?
replyReply
momentan nu o sa mai postez in misiuni si poveste pentru ca stiti deja in mare parte despre ce e vorba, asa e sau ma insel?(postati fiecare in 3-5 randuri povestea jocului pe scurt, sa fiu sigur ca ati inteles despre ce e vb)
in schimb am ales sa trec direct la scripting, odata ce pot insera npc-urile pentru mine e destul incat sa pot face dialogurile si misiunile. singura problema este ca E ENORM DE MULT DE MUNCA Haha
am auzit ceva de nush ce programe: patrunjelu si diakreion, astea iti cumva creaza dialoguri, ca sa zic asa!
astept raspuns la tot ce am zis mai sus! Grin
replyReply
Momentan nu am citit povestea. Cat despre dialoguri, nu e asa de greu.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
maine seara o sa postez eu un rezumat al povestii.
poate nu greu, dar e obositor sa faci fiecare instanta, cel putin pt mine, incepator.
De patru ore lucrez la unul din dialogurile simple, cu gardianul de la poarta de sud, si n.am reusit mare branza:
1 imi apar toate optiunile de dialog de la prima alegere.
2 nu imi apare dialogul efectiv.
probabil am gresit ceva. O sa revin.
replyReply
Si eu am probleme cu dialogurile. Aici o sa avem de lucru putin, deoarece desi nu-mi apar erori nu imi apare dialogul. Poate e un fisier ca startup.d.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Reperse scripts din spacer ai dat?
replyReply
(03-17-2013, 11:33 AM)roby14 Wrote: Reperse scripts din spacer ai dat?

Da.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)