World of Gothic - Forum

Full Version: Thread despre viata si legile fizicii.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Da, teleportarea deja s-a facut, ma teleportez in fiecare zi in pestera lui Saturas.

Foarte frumos sfarsitul lumii de astazi, am cumparat 2 pungi de chips-uri Lays si erau mai putin de un sfert, mai exact 30 de chips-uri in punga.

In concluzie..NU CUMPARATI LAYS!

Oare maine daca imi cumpar Chio mai vine sfarsitul?
Imposibil,eu cred ca este viaţa veşnicăSmile
Si eu credeam odata...Si poate voi mai crede...odata.
(09-25-2011, 09:47 PM)Raven Wrote: [ -> ]Haha mama cum suna "thread despre viata reala"

Ok, deci ideea e ca oamenii de stiinta de la CERN sau de unde naiba or fi, au facut o greseala. Viteza luminii nu poate fi depasita. Ani intregi s-au cautat acele particule supraluminice, tahionii, dar nu s-au gasit. Daca, intr-adevar, s-a depasit viteza luminii, atunci am murit de la gaura neagra formata din infinita energie eliberata. O, stai, inca sunt aici si vad ca si Pamantul mai e in viataHaha

In concluzie, viteza luminii NU a fost depasita, poate au gasit altceva ce au interpretat gresit drept particule supraluminice. Asta e posibil, din moment ce omenirea are foarte putine cunostinte in domeniu.

Ai dreptate Raven,cam pompos titlu i-am dat threadului Haha.

stiti eu am un prof de fizica foarte cool care are urmat. moto:
auzi,uitit,
vezi,iti amintesti,
aplici,intelegi.

faza e ca noi fizica la scoala nu o facem numai cu formule si cu definitii...ci si aplicam aceste definitii prin tot felul de experimente...de ex noi ne luam notele pe lucrurile care le facem acasa gen:o pompa de apa gandita si facuta de mainile noastre,un radio facut cu mainile noastre,un periscop.
De astfel de profi are nevoie romania.
De asemenea ne-a explicat ca noi putem muri in fiecare clipa deoarece oricand se poate intampla o furtuna de protoni (parca)...si asta ar insemna ca daca o astfel de furtuna...primita din partea soarelui ar atinge pamantul...orice celula care are viata va fii stearsa de pe fata pamantului Wink.De asemenea ne-a explicat si despre chestiile cu extraterestrii...ca majoritatea cazurilor de cadere a ozn-urilor au fost de fapt baloane trimise de catre guvernul sua in atmosfera pentru a anticipa mesajele radio transmise de catre nemtii si rusi(pe perioada la al doilea razboi mondial respectiv razboiul rece).
Sau ne-a mai explicat ca centralele nucleare sunt cel mai bun mod de a face curent electric si fazele cu accidentele sau intamplat din cauza cutremurelor sau a neglijentei umane...si ne-a mai spus ca anual mor mai multi oameni de accidente de masina decat din accidente asupra centralelor nucleareWink.

App...super thread-ul despre fizica.Wink
(09-26-2011, 04:38 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]stiti eu am un prof de fizica foarte cool care are urmat. moto:
auzi,uitit,
vezi,iti amintesti,
aplici,intelegi.

Foarte adevarat. Numai ca la a doua as schimba-o putin.

vezi,iti amintesti, uiti
Fizica e interesanta dar la scoala proferii strica totSad
(09-26-2011, 04:42 PM)roby14 Wrote: [ -> ]Fizica e interesanta dar la scoala proferii strica totSad

Eu am profa de fizica plictisitoare si 'naspa' .....Sad Haha.
La fel si io,cand vorbeste e mereu cu volumu la maxim ,ţipă nonstopHahaHaha
54723923687 Decibeli Haha
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12