World of Gothic - Forum

Full Version: Thread despre viata si legile fizicii.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Interesant thread, am citit tot. Fiecare cu parerile lor. Referitor la chestia cu teleportarea... intr-adevar, bullshit, nu prea cred ca celulele s-ar putea muta atat de repede incat sa se duca la mii de kilometri, sa pastreze structura, functii, fara a fi afectat sau, sa vorbesc in termeni de IT, nu exista posibilitatea sa ne dam Cut -> Paste, ci poate Copy -> Paste (informatia genetica, s-a dovedit, poate fi copiata, dar asta ar fi altceva, nu teleportare). Nu stiu cat intelegeti din ce zic, dar in capul meu e un bec aprins Haha.
(09-28-2011, 08:20 PM)Edg Wrote: [ -> ]nu exista posibilitatea sa ne dam Cut -> Paste, ci poate Copy -> Paste (informatia genetica, s-a dovedit, poate fi copiata, dar asta ar fi altceva, nu teleportare). Nu stiu cat intelegeti din ce zic, dar in capul meu e un bec aprins Haha.

Cred ca partea cu copy/paste se intampla de cand lumea si se numeste "reproducere" in termeni biologici, numai ca informatia se "viruseaza" in timpul procedurii si copia iese cu erori.Haha
Eu sunt fascinat de lumina, raze si asa mai departe. M-am apucat de demontat un laser stricat, din ala verde, ca sa vad cam ce e pe interior. Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.
Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha


(09-28-2011, 09:11 PM)Edg Wrote: [ -> ]Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.

Show Content
(09-28-2011, 09:17 PM)Terente Wrote: [ -> ]Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha


(09-28-2011, 09:11 PM)Edg Wrote: [ -> ]Ma bate gandul sa fac ceva mai mare.

Show Content

Fa-i plangere penala Haha.

(09-28-2011, 09:17 PM)Terente Wrote: [ -> ]Poate prinzi un laser dinala care arde. What Vorbesc din amintiri, stiam ca exista ceva ce arde. Haha
...indeed

Nici fir de analiza n-a mai ramas din revista aia.
Pe ala nu l-a invatat maica-sa sa nu se joace cu laserul ca putea sa-l arda

faza cu teleportarea...poi poate cineva va gasi vreodata o metoda prin care putem da corpului uman cut +paste
(09-29-2011, 07:57 PM)Zamolxis1 Wrote: [ -> ]faza cu teleportarea...poi poate cineva va gasi vreodata o metoda prin care putem da corpului uman cut +paste

Poate in alta viata. Wink
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12